Fogiel o nominacji Jacka Kurskiego: PiS nie miał z tą decyzją nic wspólnego

- Nominacja Jacka Kurskiego to decyzja Narodowego Banku Polskiego. [...] Mogę zapewnić, że Prawo i Sprawiedliwość nie miało z nią nic wspólnego - tak nowe stanowisko dla byłego już prezesa TVP skomentował w Porannej Rozmowie RMF FM Radosław Fogiel.

Były rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że o nominacji Jacka Kurskiego dowiedział się z doniesień medialnych. Dodał, że nie jest jedynym członkiem PiS, który w ten sposób dowiedział się o nowym stanowisku byłego prezesa Telewizji Polskiej.

Radosław Fogiel w rozmowie z Robertem Mazurkiem zaznaczył, że wie, że dziennikarz mu nie uwierzy, ale podkreślił, że Narodowy Bank Polski jest niezależny. 

Nie będę oceniał tych pomysłów na skali świetności, bo Prawo i Sprawiedliwość, którego nawet już nie jestem rzecznikiem, nie miało z tą decyzją nic wspólnego. Naprawdę. Niezależność banku zadziałała tutaj w 100 proc. 

- zapewnił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz wideo Jacek Kurski jest atutem czy balastem dla PiS-u?

Jacek Kurski z nowym stanowiskiem. W Banku Światowym

Jacek Kurski po tym, jak został odwołany z funkcji szefa TVP, nie musiał długo czekać na nowe wyzwanie. Pierwotnie mówiło się o tym, że może otrzymać posadę w rządzie, jednak ku zdziwieniu zarówno dziennikarzy, jak i polityków opozycji otrzymał stanowisko w Banku Światowym.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim pracę jako Alternate Executive Director w Banku Światowym świadomy, że oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się Polsce

- powiadomił Jacek Kurski na Twitterze.

Z kolei Narodowy Bank Polski przekazał w komunikacie, że były prezes TVP w poniedziałek 5 grudnia po raz pierwszy wziął udział w posiedzeniu konstytuanty.

"Kandydatura Jacka Kurskiego na stanowisko Alternate Executive Director została zgłoszona przez prezesa NBP jako Gubernatora RP w Banku Światowym" - czytamy w oświadczeniu.

Pan Jacek Kurski jest ekonomistą, ukończył handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim. Ma szerokie doświadczeniu w sektorze publicznym zdobyte na wszystkich jego szczeblach: samorządowym, ustawodawczym, rządowym i międzynarodowym. Zajmował się, zarówno jako menedżer, jak i członek organów nadzoru, takimi obszarami jak m.in.: rozwój regionalny, finanse, infrastruktura czy ochrona środowiska

- przekazał w komunikacie NBP.

Więcej o: