Jarosław Kaczyński o swoich przeciwnikach: Będziemy mieli silne państwo i zniszczymy tych ludzi

- Otóż to jest właśnie tego rodzaju akcja, Polska nie może być silnym narodem, nie może mieć silnego państwa, bo to się nie podoba naszym sąsiadom. Otóż nie! Będziemy mieli silne państwo i zniszczymy tych ludzi - powiedział w Chojnicach Jarosław Kaczyński. Na słowa o "niszczeniu ludzi" publika zareagowała oklaskami.

Jarosław Kaczyński mówił w Chojnicach o "ostrej" walce politycznej w Polsce. - Ona jest tak ostra, bo niewątpliwie interweniują tu siły zewnętrzne. One są zaangażowane wprost. Choćby to niedawanie nam środków z KPO, wbrew prawu, wbrew traktatom europejskim, to jest taka interwencja - powiedział prezes PiS.

Zobacz wideo Dzieci były już na pasach, a mężczyzna machał znakiem stop. Kierująca nawet się nie zatrzymała

Dodał, że "ta interwencja jest także realizowana poprzez ludzi, którzy bardziej sobie cenią pewne państwa na zewnątrz, a szczególnie Niemcy, niż Polskę.

Jarosław Kaczyński w Chojnicach: Zniszczymy tych ludzi

- Tacy ludzie są i oni występowali nawet w najcięższych sytuacjach, nawet w czasach II wojny światowej. Wszyscy, którzy choćby trochę znają historię o tym wiedzą. Tacy ludzie dzisiaj są zaangażowani w to, żeby Polskę właśnie poprzez tę metodę prowadzenia walki politycznej degradować, żeby wprowadzać do życia publicznego przemoc - stwierdził Kaczyński. - Rzucanie kamieniami, przepraszam, że tak mówię, ale zwykłe chamstwo. Żeby sprowadzać nasze społeczeństwo do poziomu lumpenproletariatu, to jest cel tych ludzi. Osiem gwiazdek, to słowo na "w", które było tak słyszane w pewnym momencie i ciągle jest słyszane. Otóż to jest właśnie tego rodzaju akcja, Polska nie może być silnym narodem, nie może mieć silnego państwa, bo to się nie podoba naszym sąsiadom. Otóż nie! Będziemy mieli silne państwo i zniszczymy tych ludzi - powiedział. 

Z sali Kaczyńskiemu odpowiedziały owacje i okrzyki "tu jest Polska!". - Dziękuję - powiedział do zebranych Kaczyński. 

Jarosław KaczyńskiKaczyński w Chojnicach. "Nieuzgodnione" pytanie i "żart" o Tusku

Więcej o: