Jelenia Góra. PiS traci władzę w powiecie karkonoskim. Odwołano wicestarostę i przewodniczącego

Podczas środowej sesji Rady Powiatu Karkonoskiego stanowiska stracili wicestarosta Jarosław Kotliński i przewodniczący Rady Eugeniusza Kleśta. Obaj samorządowcy związani są z Prawem i Sprawiedliwością. Zastąpili ich działacze z Platformy Obywatelskiej.

Wnioski o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu Eugeniusza Kleśty i wicestarosty Jarosława Kotlińskiego złożył starosta Krzysztof Wiśniewski (Razem dla Regionu).

Jak podaje serwis 24jgora.pl, starosta stwierdził, że stracił zaufanie do swojego zastępcy. Z kolei przewodniczącemu rady zarzucił brak współpracy z zarządem powiatu i radą.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W tle, jak informują lokalne media, jest konflikt dotyczący wieloletniej skarbniczki powiatu, której odwołania domagał się starosta. Urzędniczka ostatecznie została w środę pozbawiona funkcji.

Jarosław Kaczyński podczas wizyty w KatowicachData wolty na Śląsku to nie przypadek. "Poziom smrodu przekroczył granicę"

Eugeniusz Kleśta złożył rezygnację jeszcze przed głosowaniem. Podkreślił, że "kategorycznie nie zgadza się z zarzutami", a zarzut o braku współpracy z radą i zarządem jest "chybiony, śmieszny i żenujący".

Nową przewodniczącą rady została Edyta Bielecka, która kandydowała do rady z listy Platformy Obywatelskiej.

Zobacz wideo Jarosław Gowin na liście PSL? Kosiniak-Kamysz: Nie ma o tym mowy na dzień dzisiejszy

Powiat karkonoski. PiS traci stanowiska

Radni zagłosowali też za odwołaniem wicestarosty Jarosława Kotlińskiego.

- Dziękuję za zaufanie, przede wszystkim mojemu klubowi. To było ciekawe doświadczenie. W gabinecie wicestarosty wisi motto Władysława Bartoszewskiego: "Warto być przyzwoitym". Tym starałem się kierować, nosiłem te słowa w sercu nie na ścianie. Uzasadnienie starosty to kpina i żart. Chcieli mojej głowy, to mają moją głowę, ale nie mów, że cię zawiodłem - mówił, cytowany przez 24jgora.pl.

Wicestarostą został radny Mirosław Górecki (PO).

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: