PiS ciągle z najwyższym poparciem Polaków. Lewica przed Hołownią [NOWY SONDAŻ]

Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska i Lewica - tak wygląda podium najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych w Polsce. Badanie przeprowadziła pracownia IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

34,2 proc. głosów - takie poparcie uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w grudniu tego roku. To wynik sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Druga Koalicja Obywatelska może liczyć na 28,3 proc. głosów. Trzecia jest Lewica z wynikiem 9,7 proc. 

O ile dwa pierwsze ugrupowania notują lekkie wzrosty - PiS wzrost o 0,5 punktu proc., a KO o 0,7 punktu proc. w porównaniu z listopadem, to trzecia Lewica ma minimalny spadek o 0,4 punktu proc. Wyraźny spadek notowań zalicza natomiast Polska 2050 Szymona Hołowni.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Bielan: Solidarna Polska jest mniejszością w koalicji i w końcu będzie musiała się dopasować

PiS ciągle z najwyższym poparciem Polaków. Lewica przed Hołownią [NOWY SONDAŻ]

Według najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych Polska 2050 Szymona Hołowni może liczyć na 8,8 proc. głosów wyborców - o 2,1 punktu proc. mniej niż miesiąc temu. Do Sejmu weszłyby również: PSL-Koalicja Polska i Konfederacja - oba ugrupowania uzyskały wynik 5,2 proc.

IBRiS zapytał Polaków, czy zagłosowaliby na listę bezpartyjnych samorządowców. Twierdzącej odpowiedzi udzieliło 2 proc. ankietowanych. Nie zmienia to kolejności pozostałych partii ani w znaczący sposób poparcia dla nich, z wyjątkiem KO, która zamiast wcześniejszych 28,3 proc. dostałaby 26,8.

Badanie przeprowadzono w dniach 2-3 grudnia br. na grupie tysiąca respondentów. Ankieterzy prowadzili wywiady telefoniczne. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: