Nazwał Zbigniewa Ziobrę "zerem". Leszek Miller po latach: Popełniłem błąd, przeszacowałem

Były premier Leszek Miller został zapytany o ostatnie wypowiedzi Zbigniewa Ziobry, które atakują działania rządu, a zwłaszcza premiera Mateusza Morawieckiego. Polityk przypomniał słowa, które powiedział przed laty. - Ja mówiąc wtedy te słowa popełniłem błąd - stwierdził Miller.

Leszek Miller był gościem programu "Newsroom WP". Europoseł i były premier rozstał poproszony o komentarz do ostatniej wypowiedzi Zbigniewa Ziobry. Minister sprawiedliwości w wywiadzie dla "Sieci" stwierdził, że "żaden rząd nie dokonał takiego transferu suwerenności od Brukseli", jak rząd Mateusza Morawieckiego. Dziennikarz zapytał też polityka o to, jak odbiera spór między ministrem i premierem. 

Zobacz wideo Czarzasty: Kwintesencją władzy Ziobro jest trzymanie ludzi za pysk

Leszek Miller o ministrze sprawiedliwości: Prowadzi własną wojenkę przeciwko własnemu rządowi

- Zbigniew Ziobro prowadzi własną wojenkę przeciwko własnemu rządowi już od dawna. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że pan Ziobro źle znosi obecność premiera Morawieckiego, być może sam chętnie by objął tę funkcję. Wykorzystuje zajmowane stanowisko przeciwko Unii Europejskiej. To się objawia w rozmaity sposób. Uważa, że w ten sposób umocni elektorat - powiedział Leszek Miller.

Dalej polityk stwierdził, że "w normalnym rządzie" taki minister musiałby liczyć się z dymisją. - Ale my nie mamy jako Polacy rządu, w którym premier jest premierem - odpowiedział. Dziennikarz dopytał więc Millera, co by zrobił z taką osobą, jak Ziobro, gdyby to dotyczyło jego rządu. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Premier rządu PiS Mateusz Morawiecki i 'jego' minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - w ławach rządowych na sali plenarnej Sejmu. Warszawa, 11 września 2019 r.Powrót "miekiszona". Ziobro o Morawieckim: Różnice nie są znane od wczoraj

- Natychmiast zostałby zdymisjonowany. Mam bardzo krytyczną opinię w stosunku do działalności pana Ziobry na stanowisku ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, albowiem on wykorzystuje tę posadę do swoich politycznych celów. Jego działalność polega na umacnianiu swojego środowiska politycznego, co wiąże się z rozmaitymi awansami. Nie tylko w Warszawie, ale również w terenie. Mam na myśli przede wszystkim prokuratury. Wszczyna takie śledztwa, które mu odpowiadają, natomiast nie wszczyna dochodzeń, które z jego punktu widzenia są szkodliwe politycznie. Jeżeli Ziobro mówi, że po raz pierwszy mamy rząd, który dokonuje takich koncesji politycznych, co jest nieprawdą, to po raz pierwszy mamy ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, który wykorzystuje stanowisko do celów politycznych - powiedział były premier.

Na koniec opublikowanego fragmentu dziennikarz WP.pl przypomniał słowa, które Leszek Miller wypowiedział przed komisją śledczą ds. afery Rywina. Wówczas polityk stwierdził: "pan jest zerem, panie Ziobro". Co o tych słowach sądzi obecnie? - Ja mówiąc wtedy te słowa popełniłem błąd, bo ja wyraźnie wtedy przeszacowałem pana Ziobrę - podsumował Miller.

Leszek MillerKE może zablokować budowę elektrowni? Miller o "skrajnym" scenariuszu

Więcej o: