Media: Jacek Kurski nie wejdzie do rządu. Szuka zajęcia poza polityką

Jacek Kurski nie wejdzie do rządu - podaje nieoficjalnie Radio ZET. Były szef TVP, według ustaleń stacji, domagał się od Jarosława Kaczyńskiego zmiany na stanowisku premiera. Prezes PiS się jednak na to nie zgodził.

Radio ZET informuje nieoficjalnie o rozmowie Jarosława Kaczyńskiego z Jackiem Kurskim. Podczas niej były szef TVP miał domagać się utrzymania "skutecznej linii" telewizji publicznej i wymiany premiera

Zobacz wideo Czarzasty: Kwintesencją władzy Ziobro jest trzymanie ludzi za pysk

Nieoficjalnie: Kurski nie wejdzie do rządu. Media o kulisach rozmowy z Kaczyńskim

- Kurski tłumaczył prezesowi Kaczyńskiemu, że TVP jedzie na rozpędzonej przez niego ramówce. Dzięki temu do końca wiosny program telewizji jest zabezpieczony. Potem, jak powiedział Kurski, telewizja publiczna straci impet, bo już podejmowane są błędne, nietrafione decyzje, które odłożą się w czasie - twierdzi informator stacji. Były prezes telewizji publicznej chciał - jak podaje stacja - obsadzenia swojego człowieka na stanowisku szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. 

Jak czytamy, Kurski miał przekonywać Kaczyńskiego, że należy dokonać zmiany na stanowisku szefa rządu. - Kaczyński usłyszał od Kurskiego, że ten nie chce w 2023 roku firmować kampanii, której twarzą będzie Morawiecki, bo oznacza to polityczną klęskę - twierdzi rozmówca stacji, osoba z bliskiego otoczenia byłego prezesa TVP. 

Kurski miał nie przyjąć rządowych propozycji Jarosława Kaczyńskiego. Według rozmówców stacji nie będzie prowadził kampanii wyborczej PiS i obecnie szuka zajęcia poza polityką. 

31. urodziny Radia MaryjaUrodziny Radia Maryja bez najważniejszych gości

Nagłe odwołanie Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP 

Na początku września Rada Mediów Narodowych niespodziewanie zdecydowała o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. Radosław Fogiel przekazał wówczas, że "już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania". 

Gdy tylko Jacek Kurski stracił stanowisko, media spekulowały, że były szef TVP trafi do rządu Zjednoczonej Prawicy. Przewijało się w tym kontekście Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spekulowano także, że Kurski zostanie ministrem cyfryzacji. 

Przyczepa z węglem uderzyła w samochód osobowy. Trzy osoby zginęły na miejscu.Trzy osoby zginęły pod Lublińcem. Ich auto staranowała przyczepa z węglem

Więcej o: