Müller dementuje doniesienia o 30 mln zł dla piłkarzy. Pieniądze będą, ale na rozwój polskiej piłki

Rzecznik rządu Piotr Müller zaprzeczył, by piłkarze z reprezentacji Polski mieli otrzymać 30 mln zł nagrody za wyjście z grupy na Mistrzostwach Świata w Katarze. Informację o takiej premii podał w poniedziałek portal Wp.pl. Rzecznik zaznaczył, że pieniądze będą, ale na rozwój polskiej piłki nożnej.

"Szef rządu spotkał się z piłkarzami tuż przed ich wyjazdem na mistrzostwa. Podczas rozmowy z jego ust padła obietnica, że jeśli reprezentacja wyjdzie z grupy, otrzyma premię w wysokości co najmniej 30 mln zł. Pieniądze najprawdopodobniej mają trafić nie do PZPN, a bezpośrednio do członków drużyny, tj. piłkarzy, selekcjonera i całego sztabu" - informował w poniedziałek portal Wp.pl, powołując się na trzy niezależne źródła.

Reprezentacja Polski po raz pierwszy od 36 latach awansowała do fazy pucharowej mistrzostw świata. Na etapie 1/8 finału Polacy przegrali 1:3 z Francją w meczu, który odbył się w niedzielę i na tym etapie zakończyli zmagania podczas turnieju w Katarze.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- To wywołało sporo emocji, dzisiejszy artykuł Wirtualnej Polski. (...) Mamy największy sukces reprezentacji Polski na mundialu od 36 lat. Zamiast dobrej atmosfery, widzę, że redakcja chce zepsuć te humory. Nie ma takiej potrzeby - komentował w poniedziałek po południu rzecznik rządu Piotr Müller.

Zobacz wideo Czarzasty o komisji weryfikacyjnej: To jest następny element teatru PiS przed wyborami

Rzecznik rządu: Powstanie specjalny fundusz

Jak zaznaczył Müller, premier Mateusz Morawiecki "jest od wielu miesięcy w stałym kontakcie zarówno z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, jak i trenerem polskiej reprezentacji panem Czesławem Michniewiczem". Rozmowy miały dotyczyć "większego wsparcia dla polskiej piłki nożnej".

- Jednocześnie faktycznie pan premier wskazał, że warunkiem takiego dodatkowego wsparcia jest awans z grupy. Jakiego wsparcia? Chcemy wesprzeć polską piłkę nożną w taki sposób, żeby powstał specjalny fundusz, który będzie zajmował się szkoleniem, rozwojem dzieci, które grają w piłkę nożną, budową dodatkowej infrastruktury, nowymi technologiami w sporcie czy kwestiami rozwoju reprezentacji Polski - wyliczał Piotr Müller.

Mateusz MorawieckiNawet w rządzie zaskoczenie obietnicą 30 mln zł nagród. Wkurzona kadra i wyborcy

- Faktycznie, chcemy, żeby powstał specjalny fundusz na rozwój piłki nożnej, ale ma się skupiać na tych celach, które wymieniłem przed chwilą - podkreślił.

Rzecznik rządu przekazał, że fundusz "ma być zasilany z różnych źródeł, również z budżetu państwa" i ma być on większy niż 30 mln zł.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: