Kaczyński o "pogoni za pieniądzem" wśród lekarzy. Minister Niedzielski: Absolutna zgoda

- Absolutna zgoda - powiedział Adam Niedzielski odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego o "pogoni za pieniądzem". Minister zdrowia przywołał dane, z których wynika, że w 2019 roku średnie wynagrodzenie wśród lekarzy wyniosło 26 tys. zł.

- Rzeczywiście liczba i wielkość zarobków w porównaniu do innych zawodów czy innych grup zawodowych w Polsce jest bardzo pokaźna. W tej chwili oprócz tego, że mieliśmy w w zeszłym roku najwyższą dynamikę wzrostu wynagrodzeń w sektorze zdrowia - mówimy o zarobkach, które sięgają nawet 60-70 tys. zł miesięcznie - powiedział w Polsat News minister zdrowia pytany o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego na temat zarobków lekarzy.

Zobacz wideo Małgorzata Chmiel do Marcierewicza: O co panu chodzi? Chcieliście przycwanić, żebyśmy poparli pana chore wizje?!

Adam Niedzielski: Z panem prezesem myślimy o promowaniu zatrudnienia w jednym miejscu

Na uwagę dziennikarki, że zgodnie z danymi GUS średnia średnia pensja lekarza to 4-8 tys. zł brutto, Adam Niedzielski stwierdził, iż są to złe dane. - My sprawdzaliśmy choćby za rok 2019, jak wyglądają w PIT średnie wynagrodzenia lekarzy i tam średnia wynosiła 26 tys. zł, a mediana około 15 tys. zł - powiedział.

Według Niedzielskiego "to pokazuje, że jest duży rozstrzał wynagrodzeń".

- Z panem prezesem myślimy o promowaniu zatrudnienia w jednym miejscu. Nie chcemy wielozatrudnienia, które odbija się na wykonywanej pracy - powiedział Niedzielski. - Będziemy chcieli podnieść wynagrodzenia osób, które deklarują prace w jednym miejscu - dodał.

Jarosław Kaczyński w Nowej SoliKaczyńskiemu nie podoba się "pogoń za pieniądzem" wśród lekarzy

Jarosław Kaczyński o "misji". "Jak na przykład ksiądz"

W niedzielę podczas wizyty w Nowej Soli Jarosław Kaczyński krytykował przesadną w środowisku lekarzy "pogoń za pieniądzem". Szef PiS zapewniał, że nie ma nic przeciwko temu, by "lekarz na jednym etacie świetnie zarabiał". - Ale musi być w szpitalu od rana, gdy zaczyna pracę, do momentu, gdy formalnie ją kończy, czyli do popołudnia. A jak trzeba to dłużej. Musi być spełnionych kilka innych warunków. przede wszystkim musi mieć poczucie odpowiedzialności za pacjenta. Lekarz jest człowiekiem nie tylko pewnego zawodu, ale też pewnej misji. Tak, jak ludzie innych zawodów, czy jak na przykład ksiądz - mówił Kaczyński.

Fiński minister spraw zagranicznych Pekka HaavistoFiński minister o nuklearnych groźbach Rosji: Dlatego zwróciliśmy się ku NATO

Więcej o: