Włodzimierz Czarzasty gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl

Gościem Karoliny Hytrek-Prosieckiej w poniedziałkowej Porannej Rozmowie Gazeta.pl będzie Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu i poseł Lewicy. Początek rozmowy o godzinie 8:30. Zapraszamy!

Głównym tematem poniedziałkowej Porannej Rozmowy Gazeta.pl będą kontrowersje wokół uchwały Sejmu dotyczącej Rosji, a przede wszystkim poprawki Antoniego Macierewicza, która rozbiła ponadpolityczny kompromis w tej sprawie

Zobacz wideo Włodzimierz Czarzasty gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl

Przypomnijmy, w ubiegły czwartek w Sejmie posłowie zajmowali się projektem uchwały ws. uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm. PiS zaskoczyło jednak opozycję i w ostatniej chwili wniosło poprawkę dotyczącą katastrofy smoleńskiej. W trakcie głosowania nad zmianą w projekcie uchwały opozycyjni posłowie postanowili więc zerwać kworum i w efekcie rozstrzygnięcia nie było.

Karolina Hytrek-Prosiecka zapyta też wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego o nowe ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. - Biegli nie znaleźli w ciałach ofiar katastrofy w Smoleńsku dowodów na wybuch - to ustalenia międzynarodowego zespołu, który powołała Prokuratura Krajowa.

Poza tym, tematem rozmowy będą również dodatkowe pieniądze z budżetu dla TVP, sytuacja opozycji przed wyborami parlamentarnymi oraz pomysł powołania komisji weryfikacyjnej ds. zbadania polityki energetycznej w latach 2007-2022.

Początek rozmowy o godzinie 8:30. Zapraszamy!

Więcej o: