PiS daje więcej milionów dla TVP. "Niewiarygodny poziom arogancji", "bezwstydne dranie" [KOMENTARZE]

"Prawie 3 mld na ściek", "skandal", "draństwo" - tak politycy opozycji komentują zwiększenie finansowania TVP. "A ludzie dalej niech robią zrzutki na operacje dla chorych dzieciaków, na rehabilitację, środki higieniczne i sprzęt" - podkreśliła Barbara Nowacka.
Zobacz wideo Szrot: TVP pod rządami Jacka Kurskiego miała swoje osiągnięcia

W środę w czasie posiedzenia komisji finansów posłowie Prawa i Sprawiedliwości zdecydowali, że Telewizja Polska otrzyma w 2023 roku 2 mld 700 mln złotych. To więcej o 700 mln złotych niż rok temu.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

"Bezwstydne dranie a nie żadna prawica"

Do sprawy odnieśli się m.in. parlamentarzyści z opozycji. "Na Komisji Finansów PiS przepycha kolanem zwiększenie środków na TVP. Z 1,95 mld na 2,7 mld! Pieniędzy dla Polaków nie ma ale na partyjny radiowęzeł zawsze się znajdą. Niewiarygodny poziom arogancji" - napisał Marcin Kierwiński

"Już nie 1,9 mld zł, a 2,7 mld zł wyda PiS na TVP. Właśnie przeforsowali swoją poprawkę do budżetu. Przed nami rok wyborczy, a na propagandzie oszczędzać nie będą. Skandal" - stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska.

"Od kilku lat PiS dosypywał do propagandy w TVP i innych mediach publicznych po 2 000 000 000 (słownie:dwa miliardy) złotych rocznie. Przed chwilą w Sejmie przebili; dołożyli jeszcze 700 000 000 (siedemset milionów). Nie będzie na szkoły, szpitale, wojsko, policję - ale na to dadzą" - napisał Robert Winnicki z Konfederacji.

"Wszystko to przy szalejącej inflacji, upadku wielu małych firm, kryzysie w gospodarce. Ekipa rządząca od siedmiu lat przebiła wszystkich poprzedników pod kątem zachłanności a w kluczowych obszarach nie dokonała żadnego, pozytywnego przełomu. Bezwstydne dranie a nie żadna prawica" - dodał.

"Prawie 3 mld na ściek. Tyle chce przekazać PiS na propagandę TVP Info" - stwierdził Adam Szłapka z Nowoczesnej. "Pamiętajcie! PiS wybrał propagandę ZAMIAST onkologii dziecięcej. 2,7 mld złotych. Złodzieje" - podkreślił.

"PiS właśnie dosypał ponad 700 mln na TVP. A ludzie dalej niech robią zrzutki na operacje dla chorych dzieciaków, na rehabilitację, środki higieniczne i sprzęt. Draństwo" - skomentował Barbara Nowacka.

"Pamiętacie wkurzenie na dofinansowanie TVP 2 mld rocznie? No to będą 3... W końcu propaganda PiS sama się nie zrobi w roku wyborczym" - napisał Dariusz Joński z KO.

"Dla Polaków podwyżki i drożyzna, a dla TVP 700(!) milionów złotych więcej. Tarcza antyinflacyjna w praktyce" - podkreślił rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

"Polska 2022: 1. Premier M. Morawiecki wezwał dziś ministrów do szukania oszczędności w resortach. Każdy minister ma znaleźć w swoim resorcie 3 proc. do 6 proc. oszczędności. 2. PiS przez wrzutkę do budżetu zwiększa kasę dla TVP z 1.9 miliarda zł do 2.7 miliarda zł" - zaznaczył dziennikarz Szymon Jadczak.

Więcej o: