Ślub w PiS. Majątek Semeniuk i Patkowskiego - brak oszczędności kontra brak kredytów

Nie milkną echa niedawnego ślubu polityków PiS - Olgi Semeniuk i Piotra Patkowskiego. "Fakt" postanowił sprawdzić, jakim majątkiem dysponują nowożeńcy. Ile zarabiają wiceministrowie?

Wiceministerka rozwoju Olga Semeniuk i wiceminister finansów Piotr Patkowski wzięli ślub w sobotę (26 listopada). Uroczystość odbyła się w kościele na warszawskiej Woli. W ceremonii uczestniczyli politycy z Prawa i Sprawiedliwości, m.in. wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk czy była ministerka przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.

Zobacz wideo Polskę stać na płacenie kar za działalność Izby Dyscyplinarnej? Semeniuk: To nie jest ważny temat teraz

Ślub Olgi Semeniuk i Piotra Patkowskiego. "Fakt" o majątku nowożeńców

Dziennikarze "Faktu" postanowili przyjrzeć się sytuacji finansowej nowożeńców. W związku z tym sięgnęli do oświadczeń majątkowych złożonych przez polityków.

Z oświadczenia Olgi Semeniuk-Patkowskiej z marca 2022 roku wynika, że polityczka nie posiada żadnej nieruchomości (ani domu, ani mieszkania). Ponadto wiceministerka spłaca trzy kredyty - dwa konsumpcyjne na niemal 42 tysiące złotych oraz konsolidacyjny na 124 tysiące złotych. W 2021 roku Semeniuk na stanowisku w rządzie zarobiła 155 tysięcy złotych. Ponadto otrzymała niemal 30 tysięcy diety radnej (od 2018 roku jest warszawską radną).

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak zauważa "Fakt", Piotr Patkowski również nie jest właścicielem żadnej nieruchomości. Polityk zgromadził 18,8 tysięcy złotych oszczędności. Dodatkowo ulokował ponad 180 tys. złotych w funduszach inwestycyjnych. Na koncie Pracowniczego Planu Kapitałowego zgromadził 4350 zł. 

Olga Semeniuk-Patkowska i Piotr Patkowski pracują w rządzie - ona jako sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, on jako sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Obydwoje zarabiają miesięcznie po 16 tysięcy złotych - jest to kwota bez dodatku stażowego. 

Więcej o: