Ślub w PiS. Majątek Semeniuk i Patkowskiego - brak oszczędności kontra brak kredytów

Nie milkną echa niedawnego ślubu polityków PiS - Olgi Semeniuk i Piotra Patkowskiego. "Fakt" postanowił sprawdzić, jakim majątkiem dysponują nowożeńcy. Ile zarabiają wiceministrowie?

Wiceministerka rozwoju Olga Semeniuk i wiceminister finansów Piotr Patkowski wzięli ślub w sobotę (26 listopada). Uroczystość odbyła się w kościele na warszawskiej Woli. W ceremonii uczestniczyli politycy z Prawa i Sprawiedliwości, m.in. wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk czy była ministerka przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.

Zobacz wideo Polskę stać na płacenie kar za działalność Izby Dyscyplinarnej? Semeniuk: To nie jest ważny temat teraz

Ślub Olgi Semeniuk i Piotra Patkowskiego. "Fakt" o majątku nowożeńców

Dziennikarze "Faktu" postanowili przyjrzeć się sytuacji finansowej nowożeńców. W związku z tym sięgnęli do oświadczeń majątkowych złożonych przez polityków.

Z oświadczenia Olgi Semeniuk-Patkowskiej z marca 2022 roku wynika, że polityczka nie posiada żadnej nieruchomości (ani domu, ani mieszkania). Ponadto wiceministerka spłaca trzy kredyty - dwa konsumpcyjne na niemal 42 tysiące złotych oraz konsolidacyjny na 124 tysiące złotych. W 2021 roku Semeniuk na stanowisku w rządzie zarobiła 155 tysięcy złotych. Ponadto otrzymała niemal 30 tysięcy diety radnej (od 2018 roku jest warszawską radną).

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

'Wiadomości' TVP z 28.11.2022"Wiadomości" o proteście kobiet przed domem Kaczyńskiego. "Opozycja"

Jak zauważa "Fakt", Piotr Patkowski również nie jest właścicielem żadnej nieruchomości. Polityk zgromadził 18,8 tysięcy złotych oszczędności. Dodatkowo ulokował ponad 180 tys. złotych w funduszach inwestycyjnych. Na koncie Pracowniczego Planu Kapitałowego zgromadził 4350 zł. 

Olga Semeniuk-Patkowska i Piotr Patkowski pracują w rządzie - ona jako sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, on jako sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Obydwoje zarabiają miesięcznie po 16 tysięcy złotych - jest to kwota bez dodatku stażowego. 

Jarosław KaczyńśkiRząd chce, by Polki rodziły dzieci. "Mniej cesarek i ani słowa o in vitro"

Więcej o: