Nowy sondaż i pytanie o "gwaranta realizacji swoich obietnic wyborczych". PiS gromi inne partie

Najwięcej badanych wierzy, że to PiS najskuteczniej spełni obietnice wyborcze - wynika z sondażu United Surveys dla WP. Dwa razy mniej osób uważa natomiast, że to Platforma Obywatelska jest gwarantem realizacji programu.
Zobacz wideo Po co PiS chce zmienić ordynację wyborczą? Pytamy posłankę Muchę

Wybory parlamentarne odbędą się jesienią przyszłego roku. Jednak już teraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz Donald Tusk, lider Platformy Obywatelskiej, objeżdżają Polskę, próbując zdobyć poparcie.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Która partia zrealizuje obietnice wyborcze? Sondaż

Jak wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, 35 proc. respondentów wierzy, że to PiS jest gwarantem realizacji obietnic wyborczych (pytanie brzmiało: Która z sił politycznych jest Twoim zdaniem największym gwarantem realizacji swoich obietnic wyborczych?). Z kolei 18,3 proc. ankietowanych uważa, że to PO w największym stopniu może dotrzymać słowa w kolejnej kadencji. 10,6 proc. osób najbardziej ufa natomiast w obietnice Polski 2050 Szymona Hołowni.

Pozostałe partie polityczne osiągnęły o wiele słabsze wyniki. W deklaracje Lewicy wierzy 4 proc. badanych, Konfederacji ufa 3,8 proc. respondentów, a w obietnice PSL-Koalicji Polskiej wierzy zaledwie 0,3 proc. ankietowanych.

Z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski wynika, że 27,9 proc. osób nie potrafi powiedzieć, która partia jest w stanie zrealizować swój program.

Badanie zostało przeprowadzone przez United Surveys dla WP w dniach 18-20 listopada 2022 roku na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków.

Więcej o: