Katar 2022. Mateusz Morawiecki wytypował wynik meczu Polska-Arabia Saudyjska

- Po cichu mam nadzieję, że Arabia Saudyjska swój najlepszy mecz turnieju ma już za sobą - powiedział Mateusz Morawiecki. Premier powiedział, jaki jego zdaniem będzie wynik sobotniego meczu Polski z Arabią Saudyjską.

- Poprzedni mecz, z Meksykiem, wzbudził wiele kontrowersji. To jest najpiękniejsze w piłce, że ona doskonale potrafi opisać naszą duszę. W komentarzach do meczu mamy podział na romantyków i realistów. Jak w całej naszej historii - powiedział w swoim podkaście dostępnym na Spotify Mateusz Morawiecki

Zobacz wideo Lubnauer o KPO: Patrząc na tych nieudaczników, nie wierzę, że są w stanie załatwić pieniądze z KPO dla Polaków

Mecz Polska-Arabia Saudyjska. Mateusz Morawiecki typuje wynik

Dalej premier stwierdził, że w meczu z Meksykiem Robertowi Lewandowskiemu zabrakło "trochę szczęścia". - Nasz napastnik to geniusz, jeśli chodzi o karne. Ale ten moment, w którym zabraknie szczęścia, w końcu musiał nadejść. Wszystkim, którzy mają pretensje do Lewandowskiego, odpowiadam: "Trzeba było wziąć od niego tę piłkę i samemu strzelić, jak jesteście tacy mądrzy" - powiedział.

Według Morawieckiego "dobrze się stało, że Arabia Saudyjska wygrała z Argentyną". - Wiem, że nasi piłkarze nie lekceważą żadnego przeciwnika, ale nam, kibicom, przyda się czasem kubeł zimnej wody na głowę. Na mundialu nie ma słabych drużyn - powiedział premier. Następnie przedstawił swój typ, gdy chodzi o wynik sobotniego meczu. - Po cichu mam nadzieję, że Arabia Saudyjska swój najlepszy mecz turnieju ma już za sobą. 2:0 i awans jest nasz. Takiego scenariusza bym sobie życzył i tak będę kibicował - mówił.

Mecz Polska-Arabia Saudyjska rozpocznie się o godzinie 14. Skład reprezentacji Polski wygląda następująco: Szczęsny - Bereszyński, Kiwior, Glik, Cash - Zieliński, Krychowiak, Bielik, Frankowski - Milik, Lewandowski. Więcej o sobotnim meczu można przeczytać w artykule poniżej:

Więcej o: