Problemy w PiS? Zebranie komitetu politycznego partii w czwartek

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zbierze się w czwartek - podaje Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródła w partii. Prawdopodobnie podczas spotkania zostanie wybrany nowy rzecznik, który zastąpi Radosława Fogla.

Utrata dotychczasowej większości w Sejmiku Województwa Śląskiego, zablokowane pieniądze z KPO, spotkania Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami, na których padają "naukowe" tezy m.in. o "dawaniu w szyję" przez kobiety - to tylko jedne z nielicznych problemów partii rządzącej. W czwartek w południe (24 listopada) zbiera się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości - informuje Polska Agencja Prasowa. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Joanna Mucha gościnią Porannej Rozmowy Gazeta.pl (24.11)

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Nowym rzecznikiem Rafał Bochenek? 

Radosław Fogiel poinformował 18 listopada na antenie Polsat News, że został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych. W związku z tym będzie powoli przekazywał "pałeczkę rzecznikowania" na rzecz nowych obowiązków. 

Odejście z funkcji rzecznika prasowego, którą Fogiel pełnił zaledwie pięć miesięcy, ma zostać przypieczętowane podczas Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. W mediach na jego zastępcę typowany jest poseł PiS Rafał Bochenek - bliski współpracownik premierki Beaty Szydło, były rzecznik jej rządu.

- Bochenek może zostać wybrany, mimo że są wątpliwości, bo nasza ławka jest krótka, nie mamy wielu sprawdzonych w tej roli, a czas kampanii nie jest czasem eksperymentu - powiedział jeden z polityków PiS "Gazecie Wyborczej".

- Kaczyński chce mieć teraz wokół siebie ludzi gotowych do ciężkiej pracy, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Bochenek, paradoksalnie, może znów wejść do pierwszej ligi z poselskiego fotela, jak się zasłuży - dodał inny rozmówca.

Rafał Bochenek Nieoficjalnie: Rafał Bochenek prawdopodobnie zastąpi Fogla

PiS straciło większość

Jakby tego było mało, PiS straciło dotychczasową większość - dzień po wizycie Kaczyńskiego w Katowicach, gdy prezes nawoływał do głosów na jego ugrupowanie. 21 listopada w czasie posiedzenia Sejmiku Województwa Śląskiego został odwołany przewodniczący - Jana Kawulok.

Wcześniej Jakub Chełstowski przeszedł wraz z grupką radnych sejmiku województwa śląskiego z PiS do Ruchu Samorządowego "Tak dla Polski". Wraz z nim odeszli także inni radni: Alina Nowak, Maria Materla, Rafał Kandziora.

Więcej na ten temat w artykule:

Jan Kawulok podczas głosowania odwołania go z funkcji przewodniczącego sejmiku województwa śląskiego. 21 listopada 2022 roku Śląsk. Jan Kawulok odwołany z funkcji przewodniczącego sejmiku

Więcej o: