Ponad połowa Polaków nie chce Ziobry w rządzie. Co piąty wyborca PiS chce jego dymisji [SONDAŻ]

Ponad 60 proc. Polaków chce dymisji Zbigniewa Ziobry - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla WP. Wśród zwolenników wyrzucenia obecnego ministra sprawiedliwości z rządu są również wyborcy Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz wideo Girzyński: Wzajemna niechęć Ziobry i Morawieckiego jest powszechnie znana

Jak wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, 62,6 proc. respondentów chce, aby Zbigniew Ziobro został odwołany z funkcji ministra sprawiedliwości. Aż 50,7 proc. z nich "zdecydowanie" popiera pomysł wyrzucenia polityka z rządu. Przeciwnego zdania jest 24 proc. ankietowanych, a 13,4 proc. nie ma zdania na ten temat.

Warto podkreślić, że wśród osób, które chcą dymisji Zbigniewa Ziobry są również zwolennicy Zjednoczonej Prawicy. Jak wynika z badania United Surveys, 20 proc. wyborców koalicji rządzącej chce, aby szef Solidarnej Polski przestał kierować Ministerstwem Sprawiedliwości.

Z kolei wśród sympatyków opozycji aż 85 proc. uważa, iż usunięcie Ziobry z rządu to dobry pomysł.

Sondaż United Surveys został przeprowadzony dla Wirtualnej Polski w dniach 18-20 listopada 2022 na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Ksiądz zapytał dzieci, kto pójdzie do piekła. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich "Kto pójdzie do piekła? Kaczyński!". Nagranie z mszy w Poznaniu hitem sieci

Wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry w Sejmie

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Koalicja Obywatelska i Lewica złożyły w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Politycy opozycji zarzucają liderowi Solidarnej Polski blokowanie porozumienia z Komisją Europejską. W ich ocenie skutkuje to brakiem wypłaty Polsce środków z Krajowego Planu Odbudowy.

- Skoro jedyną przeszkodą dla odblokowania środków europejskich jest zmiana bardzo złych ustaw z zakresu sprawiedliwości, które firmował Zbigniew Ziobro, jeżeli jedyną blokadą jest weto, które Ziobro składa, to mówimy "sprawdzam" - mówił w czasie konferencji prasowej Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

Jak dodał polityk, jeżeli "premier Morawiecki boi się zawnioskować do prezydenta o odwołanie z funkcji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, to opozycja chętnie w tym pomoże". - Dlatego życzymy odwagi i aby PiS zdecydowało się odblokować środki europejskie - zakończył.

Andrzej Duda Przedłużenie kadencji samorządów. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

Więcej o: