Wrocław. Jest prawomocny wyrok ws. oświadczeń majątkowych Piniora. Były senator nie trafi do więzienia

Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał byłego senatora Józefa Piniora na karę ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok za poświadczenie nieprawdy w zeznaniach majątkowych. W ubiegłym roku sąd niższej instancji skazał byłego polityka na karę bezwzględnego więzienia.

Sprawa dotyczyła złożonych w latach 2013-2015 oświadczeń majątkowych. Józef Pinior miał podawać w nich nieprawdziwe informacje dotyczące zobowiązań przekraczających kwotę 10 tys. zł.

W sierpniu 2021 r. Sąd Rejonowy we Wrocławiu skazał Piniora na karę 1,5 roku bezwzględnego więzienia, jednocześnie uniewinniając od innego zarzutu - wyłudzenia 5 tys. zł za nieprzeprowadzone wykłady.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

We wtorek Sąd Okręgowy w prawomocnym orzeczeniu złagodził ubiegłoroczny wyrok skazujący do ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok.

Zobacz wideo Szrot o KPO: Prezydent ma powody do swojego sceptycyzmu

Wrocław. Józef Pinior z prawomocnym wyrokiem

Józef Pinior w czasach PRL był działaczem opozycyjnym, a później europosłem VI kadencji i senatorem VIII kadencji. Był również wiceszefem Unii Pracy.

W 2020 r. został skazany na 1,5 roku więzienia w związku z przestępstwami korupcyjnymi (polityk nie przyznał się do winy). Rok później wyrok został podtrzymany. Byłem politykowi pozwolono na odbycie kary w systemie dozoru elektronicznego.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: