Kurski już dawno poza TVP, ale pewne rzeczy pozostają niezmienne. "Sylwester Marzeń" znów w Zakopanem

"Sylwester Marzeń" ponownie będzie organizowany w Zakopanem i transmitowany w Telewizji Polskiej - potwierdziły władze miasta i przedstawiciele TVP. Oznacza to, że urzędujący na Woronicza od września prezes Mateusz Matyszkowicz nie zrezygnował z kontynuacji działań swojego poprzednika Jacka Kurskiego. Na razie nie wiadomo jednak, na jaki repertuar postawi w tym roku TVP i czy wśród wykonawców znajdą się gwiazdy muzyki disco polo.

Telewizja Polska o planowanym sylwestrowym koncercie poinformowała w tym tygodniu dość lakonicznie.

"Widzowie Telewizji Polskiej powitają Nowy Rok, oglądając "Sylwester Marzeń z Dwójką", który odbędzie się w stolicy polskich Tatr - potwierdzili to właśnie przedstawiciele Telewizji Polskiej i władz samorządowych Zakopanego" - przekazała w komunikacie TVP.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jak podkreślono, "Sylwester Marzeń z Dwójką" od lat "gromadzi przed telewizorami miliony widzów".

"I tym razem zapraszamy do wspólnej zabawy. Szczegółowe informacje na temat organizacji tego wydarzenia przekażemy w specjalnym komunikacie" - zapowiedziała Telewizja Polska.

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

TVP. "Sylwester Marzeń" w Zakopanem. "Jesteśmy zadowoleni"

O szczegółach nie informuje na razie zakopiański ratusz. W komunikacie władz miasta potwierdzono jedynie, że podczas koncertu wystąpi Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna, a życzenia złoży mieszkańcom, widzom i turystom burmistrz Leszek Dorula.

"Chcemy podkreślić, że Miasto Zakopane jest zadowolone z rozmów z Telewizją Polską dotyczących organizacji zbliżającej się wspaniałej imprezy, jaką jest Sylwester Marzeń z Dwójką, a także szerszej współpracy, w ramach której przez cały rok Zakopane gości w wielu programach przekazujących informacje o naszych największych wydarzeniach. Jest to dla nas bardzo cenny walor informacyjny i promocyjny" - przekazano.

"Ze strony Miasta wkładem w organizację Sylwestra Marzeń z Dwójką jest udostępnienie majątku i terenów gminnych, m.in. Równi Krupowej" - czytamy.

Koncerty sylwestrowe TVP zaczęła organizować w Zakopanem po tym, jak władzę w Telewizji Polskiej przejął Jacek Kurski. Wyjątkiem była impreza na przełomie 2020 i 2021 r., kiedy to odbyła się w Ostródzie.

Od września prezesem TVP jest Mateusz Matyszkowicz.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: