Kaczyński wspomniał o człowieku-koniu. Giertych zareagował. "Bardzo lubię moją ksywę"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej wizyty w Jastrzębiu-Zdroju stwierdził, że w przypadku wygranych przez opozycję wyborów prokuratorem generalnym zostanie człowiek "określany jako koń". "Wątpię Jarku, abym został prokuratorem generalnym. Byłbym dla was zbyt łagodny." - skomentował na Twitterze mecenas Roman Giertych.

- Nasi przeciwnicy mają bardzo zły program, zły przekaz, wręcz fatalny. Przekaz, który zapowiada, że zlikwidują w Polsce demokrację, zlikwidują opozycję, będą wszystkich, którzy im się nie podobają wsadzać do więzienia. Ci najgorsi sędziowie, tzn. w cudzysłowie sędziowie, będą ich sądzić - wyliczał w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak dodał polityk, "prokuratorem generalnym zostanie człowiek, który ze względu na swój wygląd jest określany jako koń, ale konie to są bardzo miłe zwierzęta".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- No a ten pan, łagodnie mówiąc, nie jest specjalnie sympatyczny, a przede wszystkim nie ukrywa swojej chęci zemsty na nas. Przecież swego czasu siedziałem niedaleko niego, niemalże obok, to wiem, że planował być w 2020 roku prezydentem. Jakoś mu do tego daleko. A nawet w 2015 [roku]. Subiektywnie jest przekonany, że został przez nas skrzywdzony - mówił Kaczyński.

Zobacz wideo Posłanki wzywają Kaczyńskiego, by przeprosił kobiety, które nazwał pijaczkami

Roman Giertych do polityków PiS: Byłbym dla was zbyt łagodny

Prezes Prawa i Sprawiedliwości miał tym samym na myśli mecenasa Romana Giertycha, obecnie krytyka PiS-u, a w latach 2006-2007 wicepremiera i ministra edukacji narodowej w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.

"Bardzo lubię moją ksywę i zgadzam się z Jarkiem, że konie to miłe zwierzęta. Ale że się mu śnię jako koszmar, to mi przykro" - skomentował na Twitterze Roman Giertych.

"Wątpię Jarku, abym został prokuratorem generalnym. Byłbym dla was zbyt łagodny…" - dodał.

Giertych zaznaczył, że "nie spodziewałby się po sobie" tego, że zwierzał się Jarosławowi Kaczyńskiemu ze swoich politycznych planów dotyczących ewentualnej prezydentury. "Jarek, tobie już wszystko się miesza" - napisał mecenas.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: