Nieoficjalnie: Rafał Bochenek będzie nowym rzecznikiem PiS. Decyzja w przyszłym tygodniu

Rafał Bochenek ma największe szanse, by zostać nowym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości - podaje Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródła w partii.

Jak wskazuje PAP, w najbliższą środę ma się zebrać Komitet Polityczny PiS. Podczas spotkania ma zostać dokonana zmiana na stanowisku rzecznika Prawa i Sprawiedliwości. 

Kto będzie nowym rzecznikiem PiS? Nieoficjalne doniesienia o faworycie

PAP i wpolityce.pl podają nieoficjalnie, że największe szanse na objęcie funkcji ma Rafał Bochenek, poseł PiS, wcześniej rzecznik prasowy w rządzie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Bochenek w latach 2018-2019 był przewodniczącym sejmiku małopolskiego.

Zobacz wideo Kłótnia Grzegorza Brauna z Małgorzatą Gosiewską w Sejmie. "A pan to się modli jeszcze po polsku czy już po rosyjsku?"

Radosław Fogiel poinformował w piątek w Polsat News, że rezygnuje z funkcji rzecznika partii. Jak mówił, ma to związek z nowymi obowiązkami - polityk od października jest szefem sejmowej Komisji spraw zagranicznych.

- Jest pewien pomysł, ale to jest jednak rola kierownictwa partii, żeby o tym mówić. Komitet Polityczny zdecyduje - powiedział Fogiel zapytany, kto będzie nowym rzecznikiem. 

Więcej o: