Beata Szydło została wiceszefową komisji PE. Będzie sprawdzać "ingerencje w demokrację"

Beata Szydło została wybrana na wiceprzewodniczącą specjalnej komisji Parlamentu Europejskiego ds. zagranicznej ingerencji we wszystkie procesy demokratyczne w Unii Europejskiej. "Jest to organ PE szczególnie istotny w obecnej sytuacji" - pisze na Twitterze była premierka.

Europosłanka i była premierka Beata Szydło, została wybrana przez aklamację na wiceprzewodniczącą specjalnej komisji Parlamentu Europejskiego ds. zagranicznej ingerencji we wszystkie procesy demokratyczne w Unii Europejskiej.

Beata Szydło wiceszefową komisji PE ds. ingerencji w demokrację

Nowe informacje z Brukseli przekazał eurodeputowany Ryszard Czarnecki, który sukcesem partyjnej koleżanki pochwalił się na Twitterze.

Dobre wieść z Europarlamentu w Brukseli! Beata Szydło wybrana przez aklamację (!) wiceprzewodniczącą specjalnej komisji PE, o czym informuję jako koordynator partii Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy w tejże speckomisji ds. Obcych Ingerencji w Procesy Demokratyczne w Unii Europejskiej

- napisał na Twitterze Ryszard Czarnecki. 

Zobacz wideo Skąd Unia bierze pieniądze i kto dorzuca najwięcej? Spór o budżet UE to ryzyko utraty miliardów euro

W mediach społecznościowych także sama Beata Szydło poinformowała o odniesionym sukcesie. Jak pisze na Twitterze była premierka, zadaniem komisji, której została wiceprzewodniczącą, jest "zwalczanie dezinformacji oraz obcych ingerencji w procesy demokratyczne w UE".

- Jest to organ PE szczególnie istotny w obecnej sytuacji. Dziękuję za zaufanie - czytamy.

Komisja ds. zagranicznej ingerencji we wszystkie procesy demokratyczne w UE

Specjalna komisja Parlamentu Europejskiego ds. zagranicznej ingerencji we wszystkie procesy demokratyczne w Unii Europejskiej zajmuje się między innymi weryfikacją istniejącego i planowanego prawodawstwa UE w szeregu obszarów pod kątem luk prawnych, które państwa trzecie mogłyby wykorzystać we wrogich celach.

Swoje ustalenia komisja podsumowuje w sprawozdaniu, które ma zostać przyjęte przed końcem jej jednorocznej kadencji. Przewodniczącym speckomisji jest francuski europoseł Raphael Glucksmann.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: