Radosław Fogiel rezygnuje z funkcji rzecznika Prawa i Sprawiedliwości. "Będę powoli przekazywał pałeczkę"

Radosław Fogiel rezygnuje. Polityk nie będzie dłużej zajmował stanowiska rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości. Decyzja ma związek z objęciem przez niego funkcji przewodniczącego sejmowej komisji.

Radosław Fogiel poinformował o swojej decyzji w Polsat News. - Będę powoli przekazywał pałeczkę rzecznikowania [...]. W najbliższym czasie można się spodziewać zmiany - zapowiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości. Polityk przyznał, że chce się skupić na nowych obowiązkach, stąd ta decyzja. 

Radosław Fogiel nie będzie już rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości

Kto będzie nowym rzecznikiem PiS? - Jest pewien pomysł, ale to jest jednak rola kierownictwa partii, żeby o tym mówić. Komitet Polityczny zdecyduje - poinformował Fogiel.

Zobacz wideo W Sejmie o ochronie prezesa PiS. "Jednego Kaczyńskiego zabiliście, drugiego ochronimy"

Radosław Fogiel w ostatnich wyborach został wybrany do Sejmu. Wcześniej był asystentem Jarosława Kaczyńskiego. W czerwcu 2019 roku został wicerzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości. Rzeczniczką partii była wówczas Anita Czerwińska, która w 2022 roku została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Na jej miejsce rzecznikiem PiS został właśnie Fogiel.

W październiku tego roku polityka wybrano na szefa sejmowej Komisji spraw zagranicznych.

64. posiedzenie Sejmu IX kadencji, 27.10.2022 r. WarszawaOd nowego roku Sejm będzie pracował jedynie trzy dni w miesiącu

Więcej o: