Sejm nie będzie się przepracowywał. Tylko trzy dni w miesiącu, bo idą wybory [HARMONOGRAM]

Opublikowano terminarz posiedzeń Sejmu na przyszły rok. Do lipca obrady będą się odbywać zaledwie trzy razy w miesiącu. - Przed nami wybory i kampania wyborcza. PiS zrobi wszystko, żeby opozycja była jak najrzadziej pokazywana w Sejmie - komentuje posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus.

15 listopada po Konwencie Seniorów posłowie zapoznali się z nowym harmonogramem prac, który będzie obowiązywał w przyszłym roku. Dowiedzieli się również, że rozpoczynające się wtedy trzydniowe posiedzenie zostaje skrócone o jeden dzień. To nie pierwszy raz, gdy parlamentarzyści w ostatniej chwili dowiadują się o wprowadzonych zmianach trybu pracy.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo W Sejmie o ochronie prezesa PiS. "Jednego Kaczyńskiego zabiliście, drugiego ochronimy"

W 2023 roku obrady w Sejmie będą się odbywać tylko trzy razy w miesiącu

Skrócenie harmonogramu prac w przyszłym roku ma związek z prowadzoną wtedy kampanią wyborczą. - Byłam w szoku, gdy to zobaczyłam. To skandal! Przed nami wybory i kampania wyborcza. PiS zrobi wszystko, żeby opozycja była jak najrzadziej pokazywana w Sejmie - przekazała Joanna Scheuring-Wielgus, w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Harmonogram obrad w Sejmie w przyszłym roku będzie wyglądał następująco:

  • 11, 12, 13,  25, 26 stycznia;
  • 7, 8, 9 lutego;
  • 7, 8, 9 marca;
  • 12, 13, 14 kwietnia;
  • 24, 25, 26 maja;
  • 14, 15, 16 czerwca;
  • 6, 7, 11, 12, 13, 28 lipca.

W poprzednich latach Sejm pracował zwykle pięć lub sześć razy w miesiącu, a posiedzenia były też organizowane co kilka tygodni, a nie podczas jednego zjazdu. Dlatego też posłowie mogli spędzić w parlamencie więcej czasu. - Znając praktykę PiS, będzie chaos. Posiedzenia będą dostosowywane do prac rządu - przekazał Borys Budka, szef klubu parlamentarnego KO. - Za naszych czasów posiedzenia Sejmu odbywały się dwa razy w tygodniu. Był tydzień sejmowy i tydzień prac w okręgach. Każde głosowanie dla Kaczyńskiego będzie problemem. PiS musi mobilizować wyborców i będą chcieli dawać jak najmniej areny politycznej opozycji, a Sejm jest taką areną - dodał Budka.

Posłanka KO Klaudia Jachira jest wyprowadzana z galerii sejmowej, 22.06.2022 r.Jachira nie straci immunitetu. Pomogli posłowie PiS, w tym Kaczyński

Kancelaria Sejmu nie widzi problemu i uspokaja

Kancelaria Sejmu nie widzi w tym żadnego problemu. Podkreśla, że wielokrotnie uzupełniano wcześniej publikowany terminarz spotkań, jeśli była taka potrzeba. Zapewniono również, że nie ucierpi żadna z istotnych ustaw, ponieważ będą uchwalane w wyznaczonych terminach.

Komisja finansówPiS przegrało głosowanie na komisji, więc ogłoszono reasumpcję

Więcej o: