Nowy sondaż. Poparcie dla PiS w górę, Konfederacja poza Sejmem

PiS wciąż ma największe szanse na zwycięstwo w wyborach parlamentarnych - wynika sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Poparcie dla partii rządzącej wzrosło względem wrześniowego badania. Poza Sejmem może znaleźć się Konfederacja.
Zobacz wideo Przypowieść o 12-latkach lesbijkach. "Co one w ogóle do tego mają?"

Jak wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej", gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwości. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 33,6 proc. respondentów. To wzrost o 1,6 pkt proc. względem wrześniowego badania.

Za PiS uplasowałaby się Koalicja Obywatelska. Na największe ugrupowanie opozycji chce oddać swój głos 25,6 proc. badanych (wzrost o 0,6 pkt proc.). Wyborcze podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 14 proc. (wzrost o 0,7 pkt proc.). Z sondażu wynika, że do Sejmu weszłyby jeszcze: Lewica z poparciem 9,3 proc. (wzrost o 1,2 pkt proc.) oraz PSL-Koalicja Polska, na które chce głosować 6,6 proc. ankietowanych (wzrost o 1,3 proc.). 

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Jarosław KaczyńskiPracownicy Srebrnej skarżą się na przyjaciółki Kaczyńskiego i błagają go o pomoc

Sondaż. Sejm bez Konfederacji

Progu wyborczego nie przekroczyłaby Konfederacja. Partia uzyskałaby tylko 3,9 proc. głosów. To spadek o 1,7 pkt proc. względem września.

W czasie badania zapytano respondentów, czy wzięliby udział w wyborach parlamentarnych, jeśli te odbywałyby się w niedzielę. 54 proc. ankietowanych odpowiedziało, że "tak", w tym 42,4 proc. odparło, że "zdecydowanie tak". Do urn wyborczych nie poszłoby z kolei 43 proc. osób. 

Sondaż United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" został przeprowadzony w dniach 10-12 listopada na próbie 1000 osób.

Waldemar BudaOKO.press: Koledzy ministra Budy zarabiają w państwowych spółkach

Więcej o: