Kaczyński o podręczniku do HiT: Pisany z tych pozycji, które w normalnych państwach są normalne

W trakcie niedzielnego przemówienia w Bielsku-Białej Jarosław Kaczyński mówił m.in. o słynnym podręczniku do HiT prof. Roszkowskiego. - Można oczywiście się w jakichś sprawach zgadzać, a w jakichś nie zgadzać. Ale to nie zmienia faktu, że to jest podręcznik, który mówi prawdę. [...] Jest również pisany z tych pozycji, które we wszystkich normalnych państwach są normalne - mówił.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd po Polsce. W niedzielę spotkał się m.in. z mieszkańcami Bielska-Białej. Po południu Jarosław Kaczyński odwiedzi jeszcze Żywiec, gdzie złoży wizytę w Miejskim Centrum Kultury.

Zobacz wideo Jackowski: Jakby prezes powiedział, że Ziemia jest płaska, to zaraz znajdą się obrońcy tej tezy

W trakcie wystąpienia w Bielsku-Białej prezes PiS stwierdził m.in., że w Polsce w przeszłości uczono braku szacunku do siebie. - My chcemy zlikwidować tę pedagogikę wstydu, którą stosowano. Poniżano Polaków i Polacy niektórzy się niestety dawali samoponiżać - grzmiał z mównicy Jarosław Kaczyński

Naród, który sam siebie lekceważy, sam siebie nie szanuje, który uważa, że jest wszystkiemu winien [...], nie jest żadną siłą, nie jest przez nikogo szanowany - dodał.

- To była polityka w gruncie rzeczy antynarodowa, antypolska i myśmy to też zlikwidowali - mówił. Jak dodał, "w tej sprawie [polityki w sferze historycznej - red.] trwa ciężka walka".

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Jarosław Kaczyński w Bielsku-Białej o podręczniku do HiT i Czarnku. "Bitwa o istnienie"

W dalszej części swojego przemówienia prezes PiS mówił również o słynnym już podręczniku do historii i teraźniejszości autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego.

Najwięcej emocji wzbudził skandaliczny fragment książki na temat dzieci poczętych metodą in vitro. W jednym z fragmentów prof. Wojciech Roszkowski napisał, że "coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli".

Autor w tym samym fragmencie pisze też, że obecnie lansuje się model rodzinny, który zakłada tworzenie się "dowolnych grup ludzi, czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium".

Zobacz wideo Lex Czarnek powinno ponownie trafić do kosza? Dziemianowicz-Bąk: Ile można się dawać upokarzać?
Pewnie niektórzy z państwa słyszeli o podręczniku prof. Wojciecha Roszkowskiego. [...] Można oczywiście się w jakichś sprawach zgadzać, a w jakichś nie zgadzać. Ja też miałbym pewne zastrzeżenia. Ale to nie zmienia faktu, że to jest po pierwsze podręcznik, który mówi prawdę. A po drugie jest pisany z tych pozycji, które we wszystkich normalnych państwach są normalne

- stwierdził Jarosław Kaczyński.

- Dziś ta bitwa o to, którą prowadzi minister Czarnek, to jest naprawdę bitwa o polską przyszłość, o nasze istnienie - dodał.

Więcej o: