Piotr Müller: "O żadnym rządzie mniejszościowym nie ma mowy". Odniósł się do wniosku o odwołanie Ziobry

- O żadnym rządzie mniejszościowym nie ma mowy. Chcemy, by rząd Zjednoczonej Prawicy kontynuował swoją misję, realizował ją do końca kadencji - powiedział rzecznik rząd Piotr Müller. Jak dodał, opozycja "próbuje wbijać kij między PiS a Solidarną Polskę".

Jak podaje dziennik.pl za PAP, rzecznik rządu Piotr Müller był pytany o perspektywę utworzenia rządu mniejszościowego podczas konferencji w miejscowości Zaleskie w województwie pomorskim. 

Zobacz wideo Zjednoczona Prawica pójdzie razem do kolejnych wyborów?

Müller: Nie ma mowy o rządzie mniejszościowym

- O żadnym rządzie mniejszościowym nie ma mowy. Chcemy, by rząd Zjednoczonej Prawicy kontynuował swoją misję, realizował ją do końca kadencji, a również byśmy wspólnie wystartowali w wyborach parlamentarnych w październiku 2023 r. Ten model współpracy, który zakłada wspólny start w przyszłorocznych wyborach, jest nadal aktualny i jest to model optymalny - powiedział rzecznik rządu.

Jak czytamy w artykule, według Müllera opozycja próbuje "wbijać kij między PiS a Solidarną Polskę". Dodał, że między PiS a SP są różnice, ale, jak mówił, "nie zmienia to faktu, że w trudnej sytuacji geopolitycznej, trudnej sytuacji finansowej musimy zrobić wszystko, aby środki finansowe, które są Polsce należne, popłynęły do naszego kraju". 

Uroczystości pogrzebowe prezydentów RP na uchodźstwieSzczątki trzech prezydentów RP na uchodźstwie spoczęły w Mauzoleum

Müller poinformował, że w sprawie wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry PiS będzie głosowało przeciwko.

Wotum nieufności wobec Ziobry. Tusk: Jeśli Polska dostanie pieniądze, wszystkim będzie lepiej

Złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości zapowiedział w czwartek Donald Tusk. - Pomożemy wam odwołać tego człowieka też w waszym interesie - mówił przewodniczący PO podczas spotkania z sympatykami w Sępólnie Krajeńskim. - Bo jeśli Polska dostanie te nam należne pieniądze, to wszystkim będzie lepiej, także sympatykom partii rządzącej. Mam nadzieję, że ten apel wreszcie dotrze do Jarosława Kaczyńskiego - mówił. Tusk odniósł się do pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, które nadal nie trafiły do Polski. Minister do spraw europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk potwierdził w czwartek, że w przyszłym tygodniu będzie kontynuował rozmowy z Komisją Europejską dotyczące odblokowania pieniędzy z KPO.

Prezydent Zełenski.Zełenski odznaczył polskich polityków i dziennikarzy

Więcej o: