Przyszli protestować przed spotkaniem z Kaczyńskim. Wylegitymowała ich policja. "Będziesz siedział"

- W ciężkim czasie potrzebujemy dobrego rządu i mamy taki. Mamy dobry rząd na trudne czasy - mówił w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Przed spotkaniem z politykiem grupa osób przyszła protestować. Policja wylegitymowała demonstrantów.
Zobacz wideo Kukła Putina na szubienicy, hasła antyukraińskie i antyunijne, a do tego homofobia i ksenofobia. Tak wyglądał Marsz Niepodległości 2022

Jarosław Kaczyński wziął udział w Krakowie w obchodach Święta Niepodległości zorganizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość w Krakowie. Spotkanie polityków odbyło się w Hali Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół.

Prezes PiS powiedział, że rząd Zjednoczonej Prawicy "musi być skuteczny". - Udowodniliśmy w ciągu tych siedmiu lat, że [to - red.] umiemy. I Polska, i Polacy mogą na nas liczyć. Mogą liczyć na PiS. Właśnie w tym ciężkim czasie, właśnie w tym ciężkim czasie potrzebujemy dobrej władzy, dobrego rządu i mamy taki rząd. Mamy dobry rząd na trudne czasy - podkreślał.

- Choć powodów, podstaw do nadziei jest wiele, to może ta jest najmocniejsza. Wierzę, że ten dobry czas po tym chmurnym czasie przyjdzie i to może już niezbyt dużo nas od tego dzieli. Wierzę w to głęboko - mówił Jarosław Kaczyński.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Były ksiądz Jacek Międlar na czele marszu narodowców 11 listopada 2021 rokuWrocław. Policja zatrzymała Międlara. Jechał na antyukraiński marsz

Protest przed spotkaniem z prezesem PiS

Przed spotkaniem z Jarosławem Kaczyńskim grupa osób przyszła protestować pod biuro Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Retoryka. Demonstranci z inicjatywy "Dość milczenia" mieli ze sobą m.in. transparent z hasłem: "Jeszcze Polska nie zginęła. Co nam kacza łapa wzięła, wszystko odbierzemy!" oraz tęczową flagę z napisem: "Stop transfobii".

Jak podaje Onet, kiedy protestujący chcieli zbliżyć się na miejsce spotkania, interweniowała policja. "Demonstranci zostali zatrzymani i są legitymowani przez policję. Funkcjonariusze swoje postępowanie tłumaczą tym, że protestujący zakłócają inne legalne zgromadzenie" - relacjonuje portal. Manifestujących legitymowano w autobusie policyjnym. Ci krzyczeli: "Kaczyński będziesz siedział" i "Macie krew na rękach".

Marsz Niepodległości 2022Marsz Niepodległości. Policja: Zatrzymaliśmy 27 osób, w tym osobę poszukiwaną

Więcej o: