Pilne posiedzenie władz PiS. Media: Centralna przy Nowogrodzkiej nakazała ministerstwom "generalny remanent"

Zakończyło się posiedzenie prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie władz PiS było poświęcone bieżącej sytuacji polityczno-gospodarczej - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio.

Głównym tematem rozmów były relacje polskiego rządu z Komisją Europejską oraz fundusze unijne. Kierownictwo PiS dyskutowało również o wyborach parlamentarnych. W tym kontekście poruszone zostały między innymi takie tematy jak organizacja konwencji programowej partii czy przygotowanie programu wyborczego.

Zobacz wideo Czy bóg gra w kości? Fizyka już rozwiązała ten problem. A co na to filozofia?

Pilne posiedzenie władz PiS. "Sytuacja zaczyna robić się piekielnie trudna"

Jak informowała wcześniej Wirtualna Polska, na posiedzeniu miały zostać też omówione tematy związane z trudną sytuacją budżetową. Według portalu władze partyjne poleciły przejrzeć ministerstwom wydatki państwa i dokonać "generalnego remanentu". -  Sytuacja zaczyna robić się piekielnie trudna - twierdzą rozmówcy portalu. Wp.pl zwraca uwagę, że zebrania Prezydium Komitetu Politycznego zwykle zbierają się pod koniec tygodnia. Wyznaczenie posiedzenia na wtorek może świadczyć o tym, że sytuacja jest pilna.

- Tak, będą ograniczenia, ale zaczynamy od siebie. Zaczyna się przegląd inwestycji, dużych i mniejszych wydatków, które można odsunąć w czasie. Ministerstwa będą to raportować, poszczególne resorty mają ustalić plan działań w tym zakresie. Kluczowe jest jedno: cięcia muszą w jak najmniejszym stopniu dotknąć obywateli - twierdzi informator portalu. 

Kierownictwo PiS tworzą prezes partii Jarosław Kaczyński, wiceprezesi, w tym premier Mateusz Morawiecki i szef klubu parlamentarnego Ryszard Terlecki.

Więcej o: