Kaczyński i Tusk powinni odejść na emeryturę? Girzyński: To byłoby dobre rozwiązanie

- Wyborcy są trochę zmęczeni konfliktem Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska. Myślę, że czekają na to, kiedy obaj panowie udają się na emeryturę - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Zbigniew Girzyński, poseł z koła Polskie Sprawy

Zbigniew Girzyński został zapytany w Porannej Rozmowie Gazeta.pl, czy powinna odbyć się debata Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem. Przekonywał, że jest mu to "kompletnie obojętne". - Myślę, że wyborcy są trochę zmęczeni konfliktem Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska. Myślę, że czekają na to, kiedy obaj panowie udają się na emeryturę - powiedział.

Zobacz wideo Girzyński: Myślę, że wyborcy czekają na emeryturę Tuska i Kaczyńskiego

Pytanie o emeryturę Kaczyńskiego. Girzyński: To byłoby dobre rozwiązanie

Dopytywany przez prowadzącego rozmowę Jacka Gądka, czy Polacy czekają na emeryturę Kaczyńskiego, Girzyński odparł: - Tak. On ma ogromne zasługi. 

Jak podkreślał, Tusk i Kaczyński "w takim wieku, że byłoby lepiej dla kształtu naszej sceny politycznej, gdyby [...] świeżej patrzące na sprawy polityki pokolenie odgrywało większą rolę". - To byłoby dobre rozwiązanie - odpowiedział na pytanie, czy obaj politycy powinni przejść na emeryturę w tym momencie. 

Poseł podkreślał w rozmowie, że jego koło parlamentarne Polskie Sprawy jest "jedynie w pewnym porozumieniu z PiS". - Sytuacja wojenna, troska o bezpieczeństwo kraju skłoniły nas tego, by pomóc rządowi stabilizować sytuację także na forum parlamentu. Ale mamy własne ambicje polityczne, chcemy budować alternatywną wizję funkcjonowania w polskiej polityce - powiedział. 

Więcej o: