Najnowszy sondaż Kantar Public. Koalicja Obywatelska przed Zjednoczoną Prawicą

Rośnie poparcia dla Koalicji Obywatelskiej. Według najnowszego sondażu Kantar Public na to ugrupowanie zagłosowałoby 31 proc. ankietowanych. Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wynosi 28 proc.
Zobacz wideo

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę i wzięli w nich udział obywatele o wyrobionych preferencjach partyjnych, to Koalicja Obywatelska może liczyć poparcie na poziomie 31 proc. Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 28 proc. respondentów. 

Według najnowszego sondażu Kantar Public na trzecim miejscu uplasował się Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem wynoszącym 10 proc. Następne miejsce zajęły Lewica z 7 proc. poparciem oraz Konfederacja z 5 proc.

Do Sejmu nie dostałby się PSL (4 proc.), Kukiz’15 oraz Agrounia, które mają po 1 proc. poparcia. Poparcie dla Porozumienia Jarosława Gowina wskazało mniej niż 1 proc. Polaków.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Sondaż Kantar Public. Spada poparcie dla Zjednoczonej Prawicy. KO nowym liderem

W porównaniu z wrześniowym sondażem Koalicja Obywatelska zanotowała wzrost poparcia o 4 pkt proc. Wzrost odnotowały również Polska 2050 (o 2 pkt proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (o 1 pkt proc.)

O 1 pkt proc. spadło poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji, Kukiz'15 oraz Porozumienia Jarosława Gowina

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 15 proc. nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos.

Najnowszy sondaż ośrodek Kantar Public przeprowadził metodą CAPI w dniach 14-19 października 2022 roku na reprezentatywnej próba 982 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Więcej o: