Kogo lubią słuchać Polacy? Ani Donalda Tuska, ani Jarosława Kaczyńskiego [SONDAŻ]

Kampania wyborcza trwa. Jarosław Kaczyński i Donald Tusk regularnie spotykają się z Polakami i walczą o ich głosy. Czyich przemówień lubią słuchać Polacy? Z sondażu dla "Super Expressu" wynika, że ponad połowa ankietowanych nie lubi słuchać ani jednego, ani drugiego polityka.

Ostatnie wybory parlamentarne w Polsce odbyły się 13 października 2019 r., kolejne odbędą się - zgodnie z konstytucją - w listopadzie 2023 r. Liderzy polityczni - Donald Tusk i Jarosław Kaczyński - jeżdżą po kraju i walczą o elektorat. Z sondażu przeprowadzonego 18-19.10 przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" wynika, że 48 proc. badanych nie ma ochoty słuchać żadnego z nich. Badanie przeprowadzono na grupie 1068 Polaków. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Wybory parlamentarne. Donald Tusk ma większą siłę przebicia

Z najnowszego sondażu wynika, że więcej ankietowanych woli słuchać wystąpień Donalda Tuska niż Jarosława Kaczyńskiego. Lider Platformy Obywatelskiej zdobył 27 proc. głosów ankietowanych. Na prezesa Prawa i Sprawiedliwości wskazało 17 proc., 8 proc. nie potrafi odpowiedzieć i nie ma zdania.

- Olbrzymia część Polaków ceni bardziej zgodę niż konflikt, stąd trochę lepszy wynik Tuska, który aż tak nie dzieli podczas wystąpień. Ale tych dwóch polityków jest kojarzonych z wiecznym sporem, wieczną wojną, stąd potrzeba nowych twarzy - komentuje wynik sondażu prof. Rafał Chwedoruk.

Zjednoczona Prawica wciąż na prowadzeniu

Według najnowszego sondażu preferencji partyjnych wynika, że największym poparciem nadal cieszy się Zjednoczona Prawica, która uzyskała 30 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 18 proc., na trzecim - Polska 2050 z 9 proc. głosów. Lewica mogłaby liczyć na 6 proc. poparcia, a Konfederacja na 5 proc. 

Więcej na ten temat w artykule:

Więcej o: