Pijany poseł Prawa i Sprawiedliwości leżał przy przystanku. Trafił na izbę wytrzeźwień

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnecki trafił w nocy na izbę wytrzeźwień przy ulicy Kolskiej w Warszawie - podaje tvnwarszawa. Ratownicy medyczni znaleźli go, gdy leżał na ulicy, przy jednym z przystanków w Wilanowie. Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Jak podaje portal tvnwarszawa, służby otrzymały informację o nieprzytomnym mężczyźnie leżącym na przystanku przy skrzyżowaniu ulic Ledóchowskiej i Branickiego na warszawskim Wilanowie. Nie miejsce została skierowana karetka.

Medycy nie stwierdzili urazów ani innych dolegliwości zdrowotnych u mężczyzny. Jednak był on pod wpływem alkoholu. Zgodnie z procedurami został przekazany straży miejskiej. Następnie trafił do izby wytrzeźwień.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Pijany poseł PiS spał na przystanku. Nieoficjalnie: Miał dwa promile alkoholu w organizmie

Według doniesień dziennikarzy mężczyzną przewiezionym na izbę przy ul. Kolskiej był poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnecki. "Tę informację udało nam się potwierdzić w kilku niezależnych źródłach" - przekazał portal. Nieoficjalnie polityk miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 

Pobyt na warszawskiej izbie wytrzeźwień kosztuje 343 zł.

Kim jest Przemysław Czarnecki?

Przemysław Czarnecki w ławach sejmowych zasiada drugą kadencję. Jest zastępcą przewodniczącego komisji spraw zagranicznych, członkiem komisji obrony narodowej oraz podkomisji stałej do spraw współpracy z zagranicą i NATO.

Zobacz wideo Kobosko: Tusk miał wiele narzędzi, żeby wyjaśnić aferę podsłuchową

Prywatnie jest synem europosła Ryszarda Czarneckiego.

O Przemysławie Czarnecki zrobiło się głośno po nocy sylwestrowej z 31 grudnia 2018 roku na 1 stycznia 2019 roku. Jak informował TVN24, policję rano wezwała żona posła. Twierdziła, że Czarnecki zranił nożem przyjaciela rodziny. Z kolei polityk utrzymywał, że to on wezwał służby. - Ja nawet nie wiem, czy tam cokolwiek miało miejsce - mówił wówczas reporterowi "Faktów" TVN.

Według jednej z wersji śledczych przyjaciel rodzin sam miał się zranić zbitą szklanką. Był pod wpływem alkoholu miał ponad dwa promile alkoholu we krwi. Pijana była również żona Czarneckiego, on był trzeźwy.

Zlecone ekspertyzy pozwoliły jednak wykluczyć taki scenariusz. Doprowadziły też prokuraturę do wniosku, że agresji dopuścił się poseł PiS. - Mam nadzieję, że szybko uda mi się oczyścić moje imię przed niezawisłym sądem. W prokuraturze nie przyznałem się do zarzucanych mi czynów, bo jestem niewinny. Liczę, że sąd podejdzie do mojej sprawy sprawiedliwie wyrokując - mówił polityk PiS.

W listopadzie 2020 roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec posła PiS. Prokuratura wówczas przekazała portalowi tvn24, że Czarnecki został oskarżony o przestępstwo z artykułu 157 kodeksu karnego, paragraf 1: "kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia inny niż określony w artykule 156, par 1, podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat".

Więcej o: