Szymon Hołownia rozlicza PiS. Wystawił faktury. "Ile jeszcze muszą nam ukraść?", "oddajcie 300 mld"

Szymon Hołownia wystawił rządowi Zjednoczonej Prawicy fakturę na 318,67 mld zł. Data płatności? "Na wczoraj". W ten sposób polityki Polski 2050 odpowiada na drożyznę. "Te pieniądze powinny ratować portfele obywateli" - napisał.

Szymon Hołownia i politycy partii Polska 2050 podliczyli działalność rządu Zjednoczonej Prawicy. Wyszło im, że działania PiS, kosztowały obywateli ponad 318 mld złotych. "Ile jeszcze muszą nam ukraść, żeby Polacy powiedzieli wreszcie głośno, że ta faktura ma termin płatności na wczoraj?" - dopytywał na Twitterze polityk.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz o rozmowach na opozycji: Nie jesteśmy dogadani

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Szymon Hołownia rozlicza PiS. 34,9 mld za CPK, 2,5 za Pałac Saski

"Dziś na drzwiach biur PiS w całej Polsce zawisły faktury za ich rządy. [...] Te pieniądze powinny ratować portfele obywateli, a nie rządzących polityków i ich pociotków" - napisał Szymon Hołownia na Twitterze. Faktury "za rządy Zjednoczonej Prawicy" rozwieszali od rana aktywiści Polski 2050. 

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek 18 października, lider Polski 2050 mówił, że faktury zawieszane na drzwiach posłów PiS to akt obywatelskiego gniewu.

- Zacznijcie od siebie, zacznijcie na Boga oszczędzać, zacznijcie zaciskać pasa. Obiecaliście Polakom dobrobyt, a w zamian mamy rozpasanie w wydatkach, pompowanie pieniędzy do swoich środowisk, marnotrawstwo pieniędzy nie tylko na nietrafione projekty, ale też na kary, które musimy płacić za politykę tego rządu - mówił polityk.

Podkreślał, że suma pieniędzy, które Zjednoczona Prawica niepotrzebnie wydała, jest ogromna.

- To potężne pieniądze, które Zjednoczona Prawica przejadła albo za chwile przeje, zmarnotrawiła, wpuściła w system politycznej korupcji albo w nieudolny sposób wydała. Te pieniądze są dzisiaj Polakom potrzebne. Dlatego dzisiaj wystawiamy fakturę PiS-owi i mówimy: Oddajcie nam dzisiaj nasze 300 mld zł. Niech one pomogą nam przejść suchą nogą przez ten kryzys, w który brniemy coraz głębiej - apelował Hołownia.

Szymon Hołownia wystawił rządowi fakturę. Co się na niej znalazło?

Na fakturach, przygotowanych przez Polska 2050, znalazły się m.in. kary za Izbę Dyscyplinarną na kwotę 1,57 mld zł, wybory kopertowe za 0,06 mld zł, pomoc publiczna dla TVP za 8 mld zł, czy Centralny Port Komunikacyjny za 34,9 mld zł. Wśród "usług" Hołownia wskazał też na budowę Pałacu Saskiego, za 2,5 mld zł, czy Krajowy Plan Odbudowy za 264 mld zł.

**************

Więcej o: