Śmiszek: Słowa Kaczyńskiego o LGBT mogą skończyć się nieszczęściem

- To szambo, które się leje w czasie "touru" Jarosława Kaczyńskiego po Polsce - może przynieść jakieś nieszczęście - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Krzysztof Śmiszek, odnosząc się do krytyki środowisk LGBT przez Jarosława Kaczyńskiego w czasie spotkań z wyborcami. W jego ocenie prezes PiS próbuje od "nieszczęścia tej grupy społecznej odcinać polityczne kupony".

W czasie Porannej rozmowy Gazeta.pl z Krzysztofem Śmiszkiem z Lewicy porozmawialiśmy o przekazie, z jakim Jarosław Kaczyński jeździ po Polsce. Nawiązaliśmy także do m.in. ostatnich słów prezesa PiS o "promocji klubów gejowskich" w Polsce. 

W sobotę Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Myszkowa (woj. śląskie). Lider Zjednoczonej Prawicy zapowiedział, że "narzucane jest ideologiczne szaleństwo". W Częstochowie mówił natomiast o gejowskich klubach. - Pewnie w "świętym mieście" też są kluby gejowskie, nie wiem, obawiam się, że w Częstochowie są. Ale tu chodzi o to, by tego nie promować - podkreślił prezes PiS.

- Promować to można chipsy albo kurczaki w supermarkecie, a nie homoseksualizm to argumenty, sprzed kilkudziesięciu lat - uznał Krzysztof Śmiszek.

- To jest jakiś bełkot Jarosława Kaczyńskiego - stwierdził krótko. Polityk podkreśla, że po raz kolejny prezes PiS "wyciąga jak królika z kapelusza kolejnego wroga, tym razem są to osoby LGBT i transpłciowe. Próbuje od nieszczęścia tej grupy społecznej odcinać polityczne kupony".

- Za słowami idą czyny. Niedawny, okropny przykład z Baratysławy pokazuje, że słowa polityków skończyły się śmiercią dwóch osób. Niektórzy biorą na serio tego typu słowa - powiedział. 

- To szambo, które się leje w czasie "touru Jarosława Kaczyńskiego" - to może przynieść jakieś nieszczęście (...) Musi mieć świadomość, że będzie musiał wziąć odpowiedzialność za nieszczęście, które może wydarzyć się po jego słowach - dodał. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Krzysztof Śmiszek gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (18.10)

Śmiszek: Kaczyński czuje oddech opozycji na plecach

- Kaczyński czuje, że przegra wybory, czuje oddech opozycji na plecach. Wie, że w takiej czy innej konstelacji w tych wyborach opozycja wygra, bo wszystkie sondaże z ostatnich miesięcy pokazują, że opozycja będzie miała więcej mandatów niż PiS - stwierdził. 

W jego ocenie prezes PiS wie, że może przegrać i podjął decyzję o szukaniu sposobów. - Najpierw próbował manipulować przy okręgach wyborczych. Dziś próbuje wmówić mieszkańcom wsi, że do tej pory byli wykluczeni z procesu wyborczego - podkreślił. 

Poranna rozmowa Gazeta.pl. Gościem Krzysztof Śmiszek, poseł LewicyKrzysztof Śmiszek: Polska nie da sobie rady bez unijnych środków

Polityk zaznaczył, że masowe zwiększanie komisji wyborczych, które zapowiadał Jarosław Kaczyński, jest niepotrzebne. 

- Nie wyobrażam sobie punktu wyborczego, komisji wyborczej na terenie Kościoła czy w budynku parafialnym - dodał Krzysztof Śmiszek. 

Jeden z zatrzymanych 19 września w powiecie świeckim kierowców wsiadł za kierownice, choć był pijanyKraków. Aktor Jerzy S. w stanie nietrzeźwości potrącił motocyklistę

Więcej o: