Nowy szef BBN pomógł rannym w wypadku: "10 lat robiłem resuscytacje i czekał najwyżej zimny kebab"

Nowy szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego płk Jacek Siewiera pomógł w piątkowym wypadku, do którego doszło na trasie przejazdu kolumny Andrzeja Dudy. Teraz polityk, który z wykształcenia jest lekarzem, komentuje: "Najdziwniejsze, że jako lekarz 10 lat robiłem resuscytacje i później czekał najwyżej zimny kebab w dyżurce".

W piątek 14 października wczesnym popołudniem na trasie przejazdu kolumny Andrzeja Dudy doszło do wypadku. Pomocy w zdarzeniu udzielił nowy szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego płk Jacek Siewiera. W sobotę postanowił odnieść się do sprawy na Twitterze.

Zobacz wideo Szrot: Kompromis z UE ws. KPO został złamany, nie dotrzymano go

Nowy szef BBN pomógł w wypadku: 10 lat robiłem resuscytacje, ale gdy zrobiłem to jako minister, to piszą w gazetach

Jacek Siewiera z wykształcenia jest prawnikiem oraz doktorem nauk medycznych, specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii. "Najdziwniejsze, że jako lekarz 10 lat robiłem resuscytacje i później czekał najwyżej zimny kebab w dyżurce, ale gdy raz zrobiłem to jako minister, to piszą w gazetach i mądrzą się na TT. Prawdziwymi bohaterami są ratownicy LPR, dla których to była druga albo trzecia robota tej doby" - napisał, udostępniając wpis na temat zdarzenia.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prezydent Andrzej Duda powołał Jacka Siewierę na szefa BBNNa trasie przejazdu Andrzeja Dudy doszło do wypadku. Rannym pomógł szef BBN

Wypadek na trasie przejazdu kolumny Andrzeja Dudy. Jacek Siewiera podjął się resuscytacji

W piątek, kwadrans przed godziną 14, kolumna prezydenta Dudy zatrzymała się na drodze nr 10 z lotniska w Bydgoszczy do Torunia. Na miejscu doszło bowiem do wypadku - zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki. U mężczyzny poruszającego się autem doszło do zatrzymania krążenia. W oczekiwaniu na służby medyczne do udzielania pierwszej pomocy przystąpił płk Siewiera. Po kilkunastu minutach udało się przywrócić czynności życiowe poszkodowanego, który następnie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Jarosław KaczyńskiZjednoczona Prawica nadal prowadzi, KO ze spadkiem [SONDAŻ]

Więcej o: