Kim jest Sławomir Mentzen? Właśnie został nowym prezesem partii KORWiN. Co o nim wiemy?

Sławomir Mentzen został wybrany nowym prezesem partii KORWiN - zastąpi on na stanowisku Janusza Korwin-Mikkego. Wybory odbyły się podczas kongresu 15 października.

Dotychczasowym szefem ugrupowania był Janusz Korwin-Mikke. Kandydaturę Sławomira Mentzena poparły 302 osoby, 14 było przeciw, natomiast 10 osób wstrzymało się od głosu. Pierwszym wiceprezesem partii został poseł Konrad Berkowicz. Co wiemy o Sławomirze Mentzenie?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Janusz Korwin Mikke - polityczny prowokator

Nowy prezes partii KORWiN. Kim jest Sławomir Mentzen?

Sławomir Mentzen urodził się 20 Listopada 1986 w Toruniu. Ukończył ekonomię i fizykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obronił tam licencjat z fizyki teoretycznej oraz doktorat z nauk ekonomicznych. Swoją karierę polityczną rozpoczął w 2007 roku, gdy dołączył do Unii Polityki Realnej. Dwa lata był prezesem tej partii w Toruniu, po czym zawiesił swoją działalność i wznowił ją w 2015 roku, kiedy to próbował znaleźć się na listach wyborczych partii Kukiz'15. Sławomir Mentzen jest żonaty i ma trójkę dzieci. Podczas jednego z wystąpień zapowiedział oburzającą "piątkę Konfederacji" - Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków, Unii Europejskiej.

Janusz Korwin-Mikke Jest nowy prezes partii KORWiN. Janusz Korwin-Mikke ustępuje ze stanowiska

Początki Sławomira Mentzena w partii KORWiN

Sławomir Mentzen w 2017 roku został wiceprezesem partii KORWiN. Wcześniej sprawował funkcję prezesa organu toruńskiego oraz przewodniczącego rady naukowej tej partii. 15 października 2022 roku został prezesem partii, zastępując jej lidera Janusza Korwin-Mikkego. Aktualnie jest też przedsiębiorcą, doradcą podatkowym oraz ekonomistą. Prowadzi biura rachunkowe, sklep myśliwski oraz kancelarię podatkową. Jest też członkiem Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu i Krajowej Izby Doradców Podatkowych. W tym roku zasłynął też z organizacji trzeciej edycji spotkań pod hasłem "Piwo z Mentzenem".

Janusz Korwin-Mikke Janusz Korwin-Mikke ukarany naganą za wypowiedzi o masakrze w Buczy

Więcej o: