Centrum dla Polski. Nowa partia już zarejestrowana. Wśród członków m.in. Raś i Ujazdowski

Warszawski Sąd Okręgowy wydał w tym tygodniu decyzję o wpisaniu "Centrum dla Polski" do rejestru partii politycznych. To ugrupowanie, które wchodzi w skład Koalicji Polskiej. Członkami Centrum dla Polski jest obecnie czterech parlamentarzystów.

Powstanie partii było ogłoszone podczas majowej konwencji Koalicji Polskiej na zamku w Rabsztynie. 11 października Sąd Okręgowy w Warszawie wydał orzeczenie o wpisaniu ugrupowania do ewidencji.

Centrum dla Polski tworzy m.in. trzech obecnych posłów: Radosław Lubczyk (wcześniej poseł  Nowoczesnej, w 2019 r. uzyskał mandat z listy PSL), Ireneusz Raś (w przeszłości związany z Porozumieniem Centrum, PiS i Platformą Obywatelską, z której został usunięty w ubiegłym roku), Jacek Tomczak (wcześniej ZCHN, Przymierze Prawicy, PiS, Polska Plus i PO, w 2019 r. kandydował do Sejmu z list PSL).

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Członkiem partii jest również senator Kazimierz Michał Ujazdowski (w 2019 r. uzyskał senatorski mandat z poparcia Koalicji Obywatelskiej, wcześniej Unia Demokratyczna, Partia Konserwatywna, Przymierze Prawicy, PiS, Polska Plus).

Z partią związany jest także m.in. były poseł Tomasz Kulesza (wcześniej związany z KPN, PO i Polską 2050).

We władzach ugrupowania zasiadają Raś i Ujazdowski. W najbliższych miesiącach ma odbyć się kongres założycielski.

Zobacz wideo Jacek Kurski jest atutem czy balastem dla PiS-u?

Centrum dla Polski. Partia już zarejestrowana

- Powołaliśmy Centrum dla Polski, aby wzmocnić Koalicję Polską i wzbogacić jej program. Jesienią odbędzie się nasz kongres programowy - mówił w maju Ireneusz Raś. 

Z dotychczasowych wypowiedzi członków ugrupowania wynika, że partia skupi się na osobach młodych, które wyznają wartości konserwatywne i patriotyczne, ale nie zgadzają się z ideą prawicy sprawującą obecne rządy.

Ireneusz Raś podczas konwentu Koalicji PolskiejNowa partia w Sejmie. Centrum dla Polski dołączy do Koalicji Polskiej

Radosław Lubczyk zwracał w maju uwagę, że "priorytetami są: zwolnienie wszystkich emerytur z podatków, lepszy dostęp do służby zdrowia, proste i przejrzyste podatki, stawka na bezpieczeństwo".

Koalicja Polska powstała w 2019 roku, a w jej skład wchodzą: Polskie Stronnictwo Ludowe, Konserwatyści, Unia Europejskich Demokratów, Ślonzoki Razem, stowarzyszenie Państwo Fair Play, Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców i organizacje osób pokrzywdzonych przez organy państwa. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: