Akcja CBA i CBŚP. Zatrzymany były senator PO Tomasz M.

Funkcjonariusze CBA i CBŚP zatrzymali byłych członków spółek z branży outsourcingowej ze spółki Work Service. Wśród zatrzymanych jest były dolnośląski senator PO Tomasz M, a także Maciej W., prezydent Konfederacji Lewiatan. Sprawę prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Jak poinformowało CBA, czynności przeprowadzono w związku z postępowaniem dotyczącym wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-2019. Do zatrzymania doszło na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

"Na obecnym etapie, z uwagi na fakt, że czynności są toku, są to wszystkie informacje, które możemy przekazać" - podaje CBA.

Portal RMF24 podaje, że może chodzić o kwotę ponad 32 mln zł. Zatrzymani są także inni byli członkowie władz spółki Work Service - Iwona Sz. i Tomasz H. Akcja prowadzona była w kilku województwach.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

"Konfederacja Lewiatan, potwierdza fakt zatrzymania w Gdańsku przez organy ścigania Prezydenta Konfederacji Lewiatan Macieja Wituckiego. Z informacji jakie posiadamy wynika, iż zatrzymanie dotyczy toczącego się od lat postępowania w jednej ze spraw gospodarczych, a zastosowany względem Macieja Wituckiego środek przymusu nie jest w żaden sposób uzasadniony okolicznościami sprawy" - czytamy w oświadczeniu.

RMF24 podaje, że obrońca Tomasza M. jest zaskoczony zatrzymaniem swojego klienta. 

Przypomnijmy, że w 2009 roku zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej zdecydował o wyrzuceniu M. z klubu parlamentarnego, i z partii.

"W przypadku senatora M. doszło do złego styku parlamentarzysty i firmy korzystającej z funduszy państwowych. Dlatego będę wnioskował o usunięcie T. M. z klubu i z Platformy. Naruszenie standardów wydaje się ewidentne" - mówił wówczas Donald Tusk.

Konrad Szymański, minister ds. Unii Europejskiej, 12 września 2018 r. Minister Szymański odejdzie z rządu. Wiemy, kto go może zastąpić

Więcej o: