Lubelszczyna. Kaczyński odwiedzi Puławy, ale nie spotka się z ich mieszkańcami

Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd po Polsce. W środę prezes Prawa i Sprawiedliwości spotka się z sympatykami partii w Puławach na Lubelszczyźnie. To jeden z nowych okręgów partyjnych. Były wicepremier ma w planach wizyty we wszystkich 94 okręgach.

W tym tygodniu Jarosław Kaczyński rozpoczyna objazd po Polsce w środę. Dzisiaj (12 października) będzie na Lubelszczyźnie, w kolejnych dniach na Śląsku - w Częstochowie i Myszkowie oraz w województwie łódzkim - Pabianicach i Sieradzu. 

Jarosław Kaczyński na środowym spotkaniu w Puławach ma mówić o dotychczasowych dokonaniach Prawa i Sprawiedliwości oraz planach ugrupowania na najbliższe miesiące. Według informacji, które przekazała rzeczniczka partii Urszula Rusecka, Kaczyński odniesie się do ubiegłotygodniowego protestu samorządowców. Sama Rusecka ocenia, że protest był upolityczniony, ponieważ większość samorządowców, którzy w nim uczestniczyli, jest związana z opozycją.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kosiński: PiS przygotowuje swój elektorat do ewentualnej porażki i zakwestionowania wyborów

Puławy. Kaczyński nie spotka się z mieszkańcami Puław  

Spotkanie Kaczyńskiego w Puławach rozpocznie się o 17:30, w auli Państwowego Instytutu Weterynarii przy al. Partyzantów. Jednak mieszkańcy miasta nie będą mogli spotkać się z prezesem PiS-u - podaje portal lublin112.pl. Kaczyńskiemu będą towarzyszyć parlamentarzyści z Lubelszczyzny, a zaplanowane spotkanie przeznaczone jest dla członków i działaczy partii oraz zaproszonych gości. 

W maju komitet polityczny PiS podjął decyzję o nowym podziale struktur partyjnych. Utworzone zostały 94 nowe okręgi. W najbliższych miesiącach Kaczyński chce odwiedzić je wszystkie.

Podczas niedzielnego (2 października) spotkania z mieszkańcami Stargardu w województwie zachodniopomorskim Jarosław Kaczyński mówił, że jego zdaniem przed Polską stoi obecnie problem "wielkiej walki z lewicą". Prezes PiS podkreślił konieczność walki nie tylko z postkomunistyczną lewicą, która dopuszcza się zbrodni na Ukrainie, lecz także z lewicą działającą w Polsce.

Jarosław Kaczyński ocenił, że ofensywa lewicy - zarówno tej ze wschodu, jak i zachodu - jest zagrożeniem dla wolności. Jego zdaniem lewica zachodnia, działająca też w Polsce, zagraża suwerenności naszego kraju stosując metody polityczne i gospodarcze. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: