"Wiadomości" TVP o konflikcie w Radzie Polityki Pieniężnej. Jako ekspert Mejza. "Koń trojański"

- Opozycyjni nominaci w czasie trwania gospodarczego, międzynarodowego sztormu, nie tyle chybotają tą polską łódką, ile ją wręcz wywracają - powiedział w "Wiadomościach" TVP Łukasz Mejza. Były minister sportu wystąpił jako ekspert komentujący konflikt w Radzie Polityki Pieniężnej.

Jeden z wątków materiału w wieczornych "Wiadomościach" dotyczył konfliktu w Radzie Polityki Pieniężnej. Przypomnijmy, w środę prof. Joanna Tyrowicz, która do RPP weszła z ramienia Senatu, opublikowała "alternatywny" komunikat po posiedzeniu Rady, który w dużym stopniu odbiegał od tego oficjalnego. Tyrowicz już wcześniej krytycznie komentowała decyzje Narodowego Banku Polskiego i prezesa Glapińskiego, podobnie jak pozostali członkowie wybrani przez Senat - Ludwik Kotecki i Przemysław Litwiniuk.

Zobacz wideo Łukasz Mejza puszcza nagranie z Tuskiem w Sejmie. "Brakuje tylko, żeby pan założył biuro podróży Tusk travel i pielgrzymki organizował, najlepiej do Berlina"

Nawiązując do konfliktu w RPP, dziennikarz "Wiadomości" TVP stwierdził w materiale, że "powołani przez opozycję członkowie Rady Polityki Pieniężnej zdecydowali się na bezprecedensowe działania". Wspomniano o komunikacie autorstwa Tyrowicz. - Z kolei Przemysław Litwiniuk w mediach krytykował obecne w NBP procedury - usłyszeliśmy.

12-latek miał znęcać się nad psem. Zwierzę może stracić wzrok12-latek miał znęcać się nad psem, rzucać o ziemię. "Wypalił mu oczy"

Mejza jako ekspert komentuje konflikt w RPP. "Opozycyjny koń trojański"

W roli eksperta w materiale wypowiedział się Łukasz Mejza. - Jak widać, opozycyjny koń trojański w Radzie Polityki Pieniężnej daje o sobie znać. Opozycyjni nominaci w czasie trwania gospodarczego, międzynarodowego sztormu, nie tyle chybotają tą polską łódką, ile ją wręcz wywracają [pisownia oryginalna - red.] - mówił.

Przypomnijmy, Mejza to poseł (formalnie niezależny), były wiceminister sportu i członek Partii Republikańskiej Adama Bielana. Stanowisko w resorcie sportu stracił m.in. po opisaniu jego działalności biznesowej przez wp.pl. Założona przez niego spółka miała oferować chorym osobom niesprawdzone metody leczenia. 

System NASAMS w 2010 rokuUSA przyspieszają wysyłkę NASAMS do Ukrainy. System ten chroni Waszyngton

W materiale "Wiadomości" wystąpił też prof. Ireneusz Dąbrowski z RPP. - Obserwujemy dwie niebezpieczne tendencje. Po pierwsze, próbę przenoszenia sporów partyjnych na forum Rady Polityki Pieniężnej. Po drugie, ta działalność jest na granicy prawa, o ile już nie jest złamaniem prawa, co budzi duży niepokój - mówił.

Więcej o: