Konflikt Sasin-Morawiecki. Były rzecznik prezydenta: Unika się wynoszenia takich sytuacji na zewnątrz

- Zawsze jest tak, że w dużych partiach jest rywalizacja. Pytanie jest takie, na ile ta rywalizacja jest niszcząca - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Krzysztof Łapiński, pytany o konflikt na linii Morawiecki-Sasin. Były rzecznik Andrzeja Dudy stwierdził, że wyzwaniem dla PiS będzie zakończenie tych wewnętrznych konfliktów i pójście do wyborów jako formacja zjednoczona.
Zobacz wideo Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Gościem programu Krzysztof Łapiński

W ostatnim czasie pojawiły się pogłoski o tym, że Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin niezbyt za sobą przepadają. W Gazeta.pl opisaliśmy już szeroko kulisy posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości z 9 sierpnia, gdzie Sasin przypuścił szarżę wymierzoną w Morawieckiego (premier nie uczestniczył w tym spotkaniu, bo był z wizytą w Kijowie) i dążył do jego zdymisjonowania - bez powodzenia. Następnie opisywaliśmy także kulisy spotkania rady doradców politycznych z premierem 14 września. Źródło rządowe mówiło nam, że "to już jest wojna totalna między" tymi politykami.

Konflikt Morawiecki-Sasin. "Pytanie jest takie, na ile ta rywalizacja jest niszcząca"

W czasie programu Jacek Gądek próbował dowiedzieć się nieco więcej o tych niesnaskach pomiędzy Mateuszem Morawieckim i Jackiem Sasinem. - Pamiętajmy, że polityka to nie tylko współpraca, ale też rywalizacja. (...) Nie wiem, jak jest wewnętrznie. Ale zawsze jest tak, że w dużych partiach jest rywalizacja w obozie. Pytanie jest takie, na ile ta rywalizacja jest niszcząca - powiedział Krzysztof Łapiński.

Jak dodał, w obliczu trudnej sytuacji na świecie - wojny w Ukrainie, inflacji, kryzysu energetycznego - wyzwaniem dla PiS będzie zakończenie wewnętrznych konfliktów i pójście do wyborów jako formacja zjednoczona. Tak, jak to się stało w 2015 i 2019 roku.

- Nie jest tak, że Prawo i Sprawiedliwość już jest skazane na porażkę. (...) O wyborach w 2023 roku zadecyduje też w dużej mierze sytuacja gospodarcza, czy rząd poradzi sobie z kryzysem - stwierdził.

Były rzecznik Andrzeja Dudy: Zmiana premiera jest ryzykowna

Krzysztof Łapiński został również zapytany o to, czy odbędzie się rekonstrukcja rządu i nastąpi zmiana premiera. Były rzecznik prezydenta stwierdził, że byłoby to ryzykowne, ponieważ nowa osoba na stanowisku szefa rządu musiałaby się wdrożyć w tę trudną sytuację.

- Jednak, czy premier dotrwa do wyborów - tego zagwarantować nikt z nas nie może - stwierdził.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: