Tusk o wojnie w Ukrainie: Rosja bestialsko atakuje, a Morawiecki bredzi na zlocie proputinowskich partii

Przewodniczący PO Donald Tusk odniósł się na Twitterze do poniedziałkowych ataków Rosji na Ukrainę, nawiązując jednocześnie do niedzielnego wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego na zjeździe hiszpańskiej partii prawicowej VOX. "Gorzej nie można" - skomentował były premier.

W poniedziałek rano Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak rakietowy na terytorium Ukrainy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zginęło 10 osób, a około 60 zostało rannych.

Według informacji ukraińskiego resortu obrony rano Rosjanie wystrzelili na Ukrainę ponad 80 rakiet, 43 z nich udało się zestrzelić. Te, które spadły, zniszczyły obiekty cywilne i infrastrukturę w miastach niemal w całym kraju, w tym w stolicy - Kijowie.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Rosja bestialsko atakuje ukraińskie miasta, a w tym czasie Morawiecki bredzi na zlocie proputinowskich partii o Unii Europejskiej jako "transnarodowej bestii". Gorzej nie można" - skomentował na Twitterze przewodniczący PO, były premier i były szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Zobacz wideo Czy możemy stracić pieniądze z KPO? Odpowiada Krzysztof Hetman

Mateusz Morawiecki o UE: Rozszerza kompetencje, by stać się bestią

Polityk nawiązał tym samym do niedzielnego udziału Mateusza Morawieckiego w zjeździe hiszpańskiej partii prawicowej VOX. Szef rządu PiS nazwał Rosję największym zagrożeniem cywilizacyjnym. Dodał przy tym, że zagrożeniem jest też niszczenie chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowego Europy.

- Przez lata w Europie była prowadzona cicha wojna przeciwko wartościom, na których nasza cywilizacja została zbudowana. Wszyscy jesteśmy dziećmi cywilizacji chrześcijańskiej - mówił.

Jak stwierdził, Unia Europejska nie może się odwrócić plecami do tradycji, a samą Wspólnotę powinny tworzyć narody wolne i suwerenne. Unia Europejska - jego zdaniem - zamiast tego rozszerza swoje kompetencje, by stać się "ponadnarodową bestią". 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: