Poseł Kukiz'15 kopnął posłankę KO podczas programu TVP? "Wystarczyło grzecznie trzymać nóżki przy sobie"

Posłanka KO Marta Wcisło wypowiadała się na antenie TVP, nagle zwróciła się do siedzącego obok niej posła, by jej nie kopał. "Poseł Sachajko (ten, który dom ociepla w cztery dni) postanowił pobawić się w przedszkole i zaczął kopać mnie w programie" - napisała później w swoich mediach społecznościowych. Polityk: "Wystarczyło trzymać grzecznie nóżki przy sobie".

Kilka dni temu, podczas nagrywania programu "Minęła 9" w TVP Info, doszło do niecodziennej sytuacji. Posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło, która brała udział w programie, udostępniła 5 października nagranie, z którego wynika, że poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko miał ją wówczas kopać.

Zobacz wideo Kosiński o współpracy z rządem: Jako samorządowcy, staramy się odkłamać przekaz rządowy

Posłanka KO podczas programu TVP: "Proszę mnie nie kopać". Do dyskusji włączył się prowadzący

"Poseł Sachajko (ten, który dom ociepla w cztery dni) postanowił pobawić się w przedszkole i zaczął kopać mnie w programie" - napisała Wcisło na Twitterze, publikując nagranie. Widzimy na nim, jak posłanka wypowiada się na temat odbierania samorządom pieniędzy, gdy nagle przerywa, by zwrócić uwagę posłowi Kukiz'15.

- Subwencja oświatowa, która powinna iść do samorządów, bo oświatę utrzymują w części samorządy, w części rząd, w niektórych miastach wynosi 50 proc., ale w niektórych, w których rządzi PiS, na przykład w Zamościu, wynosi 81 proc. Sprawiedliwy podział? - zapytała posłanka, a następnie zwróciła się do siedzącego po jej prawej stronie Jarosława Sachajki: - Proszę mnie nie kopać.

- Nie kopię - stwierdził w odpowiedzi poseł. Wtedy do dyskusji wtrącił się także prowadzący Adrian Klarenbach: - Panie pośle, pan nie zaczepia pani poseł, mąż ogląda - powiedział, machając palcem do kamery.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata polskiej polityki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Małgorzata Gosiewska lubi wypoczywać na łonie naturyPosłanka PiS: "Wyjazd do lasu, każdego na to stać". I pozuje z kawiorem

Sachajko kopnął posłankę KO? Poseł odniósł się do sprawy

Do sprawy odniósł się już sam Sachajko. "Przedszkole :( Nie miała Pani pojęcia, o czym mówi w programie: co jest w ustawie o Sędziach Pokoju i jak wygląda proces legislacyjny, to 'kopaniem' się Pani zasłania, a wystarczyło trzymać grzecznie nóżki przy sobie" - napisał pod wpisem Marty Wcisło poseł. 

Sąd (zdjęcie ilustracyjne)Gorlice. Asystentka posłanki PiS z wyrokiem ws. podrabiania dokumentów

Więcej o: