Nowy sondaż. PiS wciąż liderem, rośnie poparcie dla KO. Na trzecim miejscu spory spadek

33,9 proc. poparcia - taki wynik uzyskało Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym sondażu IBRiS dla Radia Zet. Partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż pozostaje liderem. Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska. Podium zamyka Polska 2050, która zanotowała największy spadek poparcia.
Zobacz wideo Miejsce w opozycyjnym rządzie dla Gowina? Dziemianowicz-Bąk: Nie

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia Zet (przeprowadzono go w dniach 4.10 - 5.10.2022 r. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1,1 tys. osób) na Prawo i Sprawiedliwość (zagłosowałoby 33,9 proc. ankietowanych. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego zmieniło się nieznacznie. Miesiąc wcześniej swój głos na tę partię oddałoby 33,2 proc.

W porównaniu z wrześniowym sondażem swój wynik poprawiła również Koalicja Obywatelska. Na KO głos chce oddać 29,1 proc. ankietowanych. To wzrost o 2,2, pkt proc. Podium zamyka Polska 2050, która zaliczyła znaczący spadek poparcia. Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, na ugrupowanie Szymona Hołowni zagłosowałoby 10,7 proc. Polaków. Na początku września sondaże wskazywały na 14,5 proc.

Sondaż IBRiS. Rośnie poparcie dla Lewicy, PSL-u i Konfederacji

Zmieniło się również poparcie Lewicy. Według najnowszego sondażu na tę partię zagłosowałoby 8,7 proc. respondentów. To wzrost o 1,4 pkt proc. PSL-Koalicja Polska cieszy się poparciem 5,9 procent ankietowanych (we wrześniu 5,4 proc.). Wzrost poparcia zanotowała również Konfederacja. Ta partia może cieszyć się poparcie na poziomie 5,2 proc. (przed miesiącem - 4,2 proc.).

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

6,5 proc. ankietowanych wciąż nie potrafi określić się, na którą partię oddałoby głos.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 50,1 procent Polaków uprawnionych do głosowania. To wzrost o 0,5 pkt proc. Głosu nie oddałoby 40,6 procent ankietowanych (spadek o 6,4 pkt proc.). Niezdecydowanych jest 9,3 procent wyborców (wzrost o 5,9 pkt proc.).

Więcej o: