Jarosław Kaczyński ma przejść operację. "Podziwiam prezesa. Zawsze staje na wysokości zadania"

Jarosław Kaczyński przejdzie operację jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. Zabieg ma być spowodowany problemami z chodzeniem, które dają się zauważyć u prezesa PiS podczas spotkań z mieszkańcami różnych regionów Polski.

Z informacji "Super Expressu" wynika, że Jarosław Kaczyński podda się operacji jeszcze przed wyborami parlamentarnymi i główną kampanią wyborczą. Na problemy zdrowotne prezesa Prawa i Sprawiedliwości uwagę zwrócił politolog profesor Kazimierz Kik. W rozmowie z dziennikiem zauważył. że "już teraz widać, że Kaczyński ma duże problemy z chodzeniem". - A ból na ogół wpływa na intelekt, samopoczucie i pewność siebie - cytuje profesora "SE".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński z wizytą w Kórniku pod Poznaniem. Protest przed salą i policyjna ochronaWizyta Kaczyńskiego w Kórniku. Wiemy, ilu policjantów ją zabezpieczało

Jarosław Kaczyński musi poddać się operacji. Jeszcze przed wyborami do Sejmu i Senatu

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że Jarosław Kaczyński przejdzie operację wstawienia endoprotezy stawu kolanowego. - Chcemy, żeby prezes na kampanię, wybory był całkowicie zdrowy. Tego mu życzę - przekazał poseł klubu PiS Tadeusz Cymański.

- Podziwiam prezesa, że mimo trudności z chodzeniem, bólem, jest bardzo aktywny. Sprawa wymaga wielkiego poświęcenia, trudno przecenić jego rolę, prezes zawsze staje na wysokości zadania - dodał dalej Cymański.

"SE" przypomina również, że prezes PiS już wcześniej przeszedł podobną operację. Trzy lata temu miał pierwszy zabieg wstawienia endoprotezy w jednym z kolan, a teraz musi poddać się operacji także na drugi staw kolanowy.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu 24"Jurek, już!" - szepnął Kaczyński do dziennikarza. Wpadka na antenie [WIDEO]

Jarosław Kaczyński zaczął objazd Polski w połowie czerwca tego roku. Następnie prezes PiS zawiesił swoją trasę na miesiąc. Spotkania z mieszkańcami wróciły jednak z początkiem września i są kontynuowana w niemal każdy weekend. - Niedługo cała ekipa będzie już w akcji, ta objeżdżająca wszystkie powiaty. Ale później zejdziemy także i do poziomu gminy, już oczywiście dużo większą ekipą, bo gmin jest przeszło 2,5 tysiąca. Ale wszędzie dotrzemy, bo chcemy Polakom powiedzieć o tym, co zrobiliśmy - mówił prezes PiS w TVP Info.

Zobacz wideo Kosiński: PiS przygotowuje swój elektorat do ewentualnej porażki i zakwestionowania wyborów
Więcej o: