Tytus Hołdys pisał, że TVP to "rynsztok". Teraz pracuje w nowym portalu

Tytus Hołdys, syn znanego muzyka Zbigniewa Hołdysa jest związany z nowym portalem "SwipeTo", należącym do TVP. Wcześniej dość krytycznie wypowiadał się o stacji, nazywając ją m.in. ''rynsztokiem". Po tym jak internauci wypomnieli mu wpisy sprzed miesięcy, usunął konto na Twitterze.

Telewizja Polska uruchomiła nowy portal SwipeTo, który ma być skierowany do młodych użytkowników. W serwisie - przynajmniej według założeń - mówić ma się "o tym, o czym nie mówi się w TV", a tematy polityczne mają być poruszane, "jeśli [polityka] będzie wpływać na nasze życie" - piszą autorzy projektu w sekcji FAQ. Wirtualne Media informują, że prace nad projektem trwały dwa lata, a znak towarowy wykupiono jesienią 2021 roku.

"Kierownikiem jest Bartłomiej Jakubowski, treści tworzy specjalnie powołana do tego celu 30-osobowa redakcja oraz zaproszeni do projektu influencerzy i podcasterzy", zaś za branding i wygląd portalu odpowiadała Agencja 24/7 - czytamy na stronie serwisu.

Klip promocyjny strony wyreżyserował Mac Adamczak, który tworzy teledyski Maty. Z portalem związany jest też raper Eldo czy Tytus Hołdys, syn muzyka Zbigniewa Hołdysa znanego z krytyki rządu.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tytus Hołdys w TVP. Pisał, że stację trzeba "zaorać"

Internauci zwrócili uwagę szczególnie na postać Tytusa Hołdysa, który w mediach społecznościowych nie stronił od krytyki stacji. Pisał na Twitterze m.in.: "Zaorać TVP, nie da się tego szamba naprawić", "ch** wam w d*p* TVP" czy "TVP zeszło do poziomu rynsztoka, a dziennikarze, którzy firmują to miejsce swoją osobą mieszają w szambie".  

"Szanowny Panie Tytusie @tytusholdys, pracowniku należącego do TVP serwisu SwipeTo – jest Pan wspaniałym człowiekiem" - napisała jedna z internautek, publikując screeny jego postów. 

Po opublikowaniu zdjęć konto Hołdysa zniknęło z Twittera. Mężczyzna nie odniósł się do sprawy.

SwipeTo - nowy portal TVPNowy portal TVP - SwipeTo. Przy pytaniu o koszty robi się dziwnie

TVP ma nowy portal dla młodych - SwipeTo. Ile to kosztowało?

"Jesteśmy nowym medium. Medium wbrew podziałom. Bo nie interesuje nas, po której jesteście stronie - po prawej, po lewej, po obu, czy po żadnej" - przedstawia się tymczasem redakcja.

Eksperci z branży zauważają, że SwipeTo (choć o "słajpowaniu" można mówić chyba tylko z nazwy, bo formuła portalu nie zakłada "przesuwania" czegokolwiek) wyglądem przypomina trochę Noizz, Vibez czy Newonce radio.

Zwróciliśmy się z pytaniem o koszty do Centrum Informacji TVP. W odpowiedzi przekazano nam: "Informacje te stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Koszty związane z uruchomieniem portalu SwipeTo nie odbiegają od innych tego typu przedsięwzięć".

TVP na stronie SwipeTo na pytanie "Ile to wszystko kosztuje?" odpowiada jedynie: "tyle, ile stworzenie portalu internetowego".

Więcej o: