Marek Kuchciński z PiS będzie szefem KPRM. "Potwierdzam: zgodziłem się"

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kuchciński potwierdził, że będzie nowym szefem Kancelarii Premiera. Wcześniej informował o tym na antenie TVP Info szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Dodał, że kandydaturę zaakceptowało prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

W rozmowie z dziennikarzami w Sejmie Marek Kuchciński potwierdził, że otrzymał propozycję kierowania Kancelarią Premiera. - Potwierdzam, dostałem propozycję. Przyparty tymi licznymi mikrofonami potwierdzam - zgodziłem się - przekazał.

Jak dodał, decyzja należy teraz do premiera i prezydenta. - Każdego ministra konstytucyjnego na wniosek premiera mianuje prezydent - odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Zobacz wideo Soboń: Ministra Dworczyka będzie wszystkim brakowało

Marek Kuchciński pokieruje KPRM? Wcześniej potwierdzał to Ryszard Terlecki

- Wszystko wskazuje na to, że Marek Kuchciński zostanie nowym szefem KPRM - przekazał wcześniej na antenie Polsat News Ryszard Terlecki.

- To jest decyzja, która zapadła, ale prezydium komitetu pozostawiło Markowi Kuchcińskiemu jeszcze trochę czasu do przeanalizowania swoich przyszłych zadań, obsady personalnej. Myślę, że powołanie będzie w najbliższych dniach - powiedział dalej przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w Polsacie. Jak dodał Terlecki, zadaniem Kuchcińskiego będzie organizacja pracy rządu

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Na zdjęciu: Marek KuchcińskiMarek Kuchciński zastąpi Dworczyka. Zostanie szefem KPRM

Marek Kuchciński za Michała Dworczyka. Wcześniej był m.in. marszałkiem Sejmu

Informacje o kandydaturze Marka Kuchcińskiego na szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiały się w mediach już od jakiegoś czasu. Polityk uważany był za jednego z "najmocniejszych" kandydatów na to stanowisko.

Marek Kuchciński w latach 2015-2019 był marszałkiem Sejmu, w ostatnich latach był szefem sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Na stanowisku szefa kancelarii premiera ma zastąpić Michała Dworczyka, który 30 września podał się do dymisji.

Maciej Wąsik w SejmieUstawa o ochronie ludności - opozycja pyta: "to nie jest naruszenie swobód?"

Więcej o: