Czarnek zmierzy się w pojedynku z Jaśkowiakiem? "Nie odpowiem adekwatnie do jego wypowiedzi"

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak stwierdził, że gdyby doszło do walki w ringu z ministrem edukacji, to polityk "urwałby głowę" Czarnkowi. Szef resortu edukacji odniósł się do słów Jaśkowiaka w mediach społecznościowych.

Jacek Jaśkowiak w programie "Gość Wydarzeń" w Polsacie powiedział, że gdyby doszło do starcia w ringu z Przemysławem Czarnkiem, to polityk "urwałby głowę" ministrowi. Prezydent Poznania odpowiedział w ten sposób na propozycję dziennikarza Bogdana Rymanowskiego, który zaproponował "starcie z ministrem edukacji i nauki w studiu telewizyjnym lub na ringu". 

Zobacz wideo Czy polskie szkoły powinny uczyć obsługi broni? Pytamy posłankę Dziemianowicz-Bąk

Przemysław Czarnek odniósł się do słów prezydenta Poznania. 

- Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę, widać jaki on jest utyty i gruby. Naprawdę panie Czarnek, jak pan chce, w każdej chwili mogę przyjechać do Warszawy na ile rund pan chce. Założę się, że pan nie wytrzyma - mówił prezydent Poznania.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Przemysław Czarnek - zdjęcie archiwalneWysokie koszty ogrzewania. Czarnek: Zarządu komisarycznego w szkołach nie będzie

Przemysław Czarnek postanowił skomentować wyzwanie prezydenta Jaśkowiaka za pośrednictwem mediów społecznościowych. Minister edukacji podkreślił jednak, że na tego typu wypowiedzi lepiej nie reagować. 

"Ponieważ jestem ministrem edukacji, a nade wszystko mam wychowanie z Polskiego Domu z Goszczanowa, to nie odpowiem Panu Prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi adekwatnie do jego wypowiedzi. Przemilczę to, dziękując, że jednak nie będziecie szantażować dzieci i ich rodziców nauką zdalną" - napisał na Twitterze Przemysław Czarnek.

Słowa prezydenta Poznania skomentował także minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. W programie "Graffiti" ocenił, że tego typu wypowiedzi są "niepoważne". - Niepoważna dyskusja, niepoważny poziom. My nie wpisujemy się w taką narrację, mówimy o bardzo poważnych sprawach, a tutaj przychodzi człowiek, który bardziej jest komediantem, niż samorządowcem - podsumował minister.

Na stronie urzędu miasta Poznań można przeczytać, że Jacek Jaśkowiak przebiegł ponad 50 maratonów na nartach biegowych. Dawniej uprawiał także judo, boks, biegi długodystansowe i wioślarstwo. W trakcie kadencji zmierzył się w ringu z Arturem Szpilką czy medalistą olimpijskim w zapasach Tadeuszem Michalikiem. 

Święto Flagi Państwowej na ulicach Poznania, 2010Zmiany w polskim hymnie z korzyścią dla Poznania? Miasto liczy na turystów

Więcej o: