Marzena Paczuska i Hanna Karp nowymi członkiniami KRRiT. Powołał je Andrzej Duda

Była szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska i wykładowczyni uczelni o. Tadeusza Rydzyka dr hab. Hanna Karp zostały nowymi członkiniami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Akty powołania w poniedziałek wręczył Paczuskiej i Karp prezydent Andrzej Duda.

"Prezydent Andrzej Duda postanowieniem z dnia 3 października 2022 r. powołał w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Panią Marzenę Paczuską–Tętnik oraz Panią Hannę Karp" - przekazała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

Marzena Paczuska była w przeszłości m.in. wydawczynią "Wiadomości" TVP i wiceszefową redakcji programu. Po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych została kierowniczką "Wiadomości" (od stycznia 2016 r.) i piastowała tę funkcję do sierpnia 2017 r.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Później została doradczynią prezesa TVP Jacka Kurskiego, a w latach 2019-2020 - członkinią zarządu TVP. W marcu ubiegłego roku trafiła z kolei do Poczty Polskiej.

Marzena Paczuska wielokrotnie dawała się poznać ze swoich skrajnych poglądów wygłaszanych na Twitterze. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nazwała "popadającą w śmieszność sektą", natomiast o osobach walczących z depresją napisała, że "w d****h im się poprzewracało". Gdy w kierowanych przez nią "Wiadomościach" nie pojawiła się informacja o zebranej przez WOŚP sumie, Paczuska napisała, że "TVP nie ma żadnego obowiązku informowania o akcjach promowanych przez tv komercyjne".

Z kolei dr hab. Hanna Karp jest medioznawczynią związaną z założoną przez o. Tadeusza Rydzyka Akademią Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. To właśnie dr hab. Karp wydała w 2017 r. opinię, na podstawie której KRRIT nałożyła na TVN karę 1,5 mln zł za relacjonowanie kryzysu sejmowego (ostatecznie karę uchylono). 

Zobacz wideo Soboń: Ministra Dworczyka będzie wszystkim brakowało

Marzena Paczuska i dr hab. Hanna Karp w KRRiT

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, w skład KRRiT wchodzi pięciu członków - dwóch jest powołanych przez Sejm, jeden przez Senat i dwóch przez prezydenta.

W sierpniu członkiem KRRiT decyzją Senatu został dr hab. Tadeusz Kowalski, a wrześniu z ramienia Sejmu - Agnieszka Glapiak i Maciej Świrski.

Marzena Paczuska i dr hab Hanna Karp zastąpią z kolei zasiadających w KRRiT od 2016 r. Janusza Kaweckiego i Andrzeja Sabatowskiego.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: