Prezydium PiS zbierze się w południe. Ale dyskusji o zmianach w rządzie nie będzie

Prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości ma zebrać się w piątek 30 września w południe. Według Polskiego Radia tematem rozmów ma być m.in. wojna w Ukrainie oraz sytuacja na rynku surowców. Dyskusji na temat zmian w rządzie nie będzie.

W południe ma zebrać się prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Jak ustaliło Polskie Radio, kierownictwo partii ma dyskutować o bieżącej sytuacji politycznej w kraju i na świecie.

Zobacz wideo - Wszystko się zmienia, ale jedno się nie zmieni: premier

Spotkanie kierownictwa PiS. Nie będzie dyskusji o zmianach w rządzie

W agendzie spotkania znajdą się takie tematy jak wojna w Ukrainie, sytuacja na rynku surowców oraz plany obozu władzy na przyszły tydzień. Nie jest natomiast planowana dyskusja na temat zmian w rządzie.

Wicerzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Urszula Rusecka, pytana o tę kwestię przez dziennikarzy w Sejmie, stwierdziła, że za zmiany w rządzie odpowiada premier. Dodała, że jeżeli zostaną podjęte jakieś ważne decyzje, to po spotkaniu zostanie zorganizowany briefing.

Zbigniew Ziobro Sikorski usunął wpis o Nord Stream. Ziobro komentuje, używając cyrylicy

Prezydium komitetu politycznego PiS tworzą prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wiceprezesi ugrupowania między innymi Beata Szydło i Mariusz Błaszczak, sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski oraz szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. "Wszystko się zmienia, ale jedno się nie zmieni: premier"

W czwartek 29 września odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego Jarosław Kaczyński motywował swoich parlamentarzystów. Jak ustaliła Gazeta.pl, zapowiadał też zmiany w rządzie, choć nazwisk nie podał - pisał dziennikarz Jacek Gądek. 

Prezes PiS mówił o zmianach w rządzie jako rzeczy naturalnej i - jak mówił - dobrej. - Wszystko się zmienia, ale jedno się nie zmieni: premier - stwierdził Kaczyński, dementując plotki o ewentualnej dymisji Morawieckiego. Jednocześnie zaznaczył, że będzie przyglądał się pracom rządu, co - według niektórych - może oznaczać, że dyskusja o dymisji obecnego premiera może powrócić w najbliższych miesiącach. Więcej na ten temat:

Jarosław Kaczyński podczas panelu na Forum Ekonomicznym w Karpaczu Przecieki z klubu PiS. Kaczyński: wszystko się zmienia, tylko nie premier

Więcej o: