Radosław Sikorski usunął wpis o Nord Stream. Zbigniew Ziobro komentuje, używając cyrylicy

Radosław Sikorski usunął z mediów społecznościowych swój wpis nt. wybuchów na Bałtyku. Zbigniew Ziobro, zapisując nazwisko byłego szefa polskiej dyplomacji cyrylicą, skomentował, że zrobił to dopiero, gdy "Departament Stanu USA kategorycznie ogłosił, że jego zachowanie to funkcja rosyjskiej dezinformacji".

Radosław Sikorski, były minister obrony (w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego), były minister spraw zagranicznych (w rządach Donalda Tuska), a dziś europoseł Koalicji Obywatelskiej, we wpisie na Twitterze skomentował krótko, ale wyjątkowo niefortunnie wyciek gazu z Nord Stream 1 i z Nord Stream 2. "Thank you, USA" (Dziękujemy, USA) - napisał 27 września. Propaganda Kremla szybko to podchwyciła, by dowodzić, że to nie oni stoją za wybuchami na Bałtyku. Z kolei strona amerykańska uznała, że polski polityk szerzy "rosyjską dezinformację".

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo https://www.gazeta.pl/0,0.html#e=LinkPrLead

Radosław Sikorski usunął wpis o Nord Stream. "Konsekwencji nie będzie, bo za tweety nie karzemy"

Okazuje się, że w czwartek (29 września) po południu były szef polskiej dyplomacji usunął wpis z mediów społecznościowych. Tego samego dnia Borys Budka poinformował, że szef PO Donald Tusk odbył z Radosławem Sikorskim "poważną rozmowę". 

- Nie można sobie snuć takich hipotez, zwłaszcza jak się jest poważnym politykiem, osobą, co do której opinia publiczna nie ma wątpliwości, że ma jakąś wiedzę - mówił poseł PO Borys Budka na antenie Radia Plus. - Co do tego nikt nie ma wątpliwości, że to był niepoważny tweet, niepotrzebny tweet, i osoba z taką wiedzą nigdy nie powinna pozwalać sobie na tego typu dywagacje - dodał.

Budka wykluczył jednak możliwość kary dyscyplinarnej dla Sikorskiego. - Wycofał, wyjaśnił głupi wpis, będzie uważał. Jak ktoś głupio pisze, to musi ponosić tego konsekwencje. Partyjnych konsekwencji nie będzie, bo za tweety nie karzemy - skomentował Budka, przewodniczący klubu parlamentarnego KO.

Radosław Sikorski"Stanął po niewłaściwej stronie". Szef MSZ o wpisie Sikorskiego

Zbigniew Ziobro zapisuje nazwisko Sikorskiego cyrylicą: "Maska opadła"

Echa poczynań byłego szefa polskiej dyplomacji w mediach społecznościowych nie milkną. Usunięcie wpisu przez polityka skomentował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, zapisując nazwisko Sikorskiego cyrylicą. "Радослав Сикорский [Radosław Sikorski - red.] skasował swój wpis dopiero gdy Departament Stanu USA kategorycznie ogłosił, że jego zachowanie to funkcja rosyjskiej dezinformacji. Maska opadła" - napisał 29 września polityk Solidarnej Polski.

Radosław Sikorski, europoseł, były minister spraw zagranicznychRzecznik MSZ o wyciekach z Nord Stream: Jak najmniej słów, jak najwięcej faktów

Więcej o: